REKLAMA
,
Bezpiecznie w listopadowe święta
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rozpoczęły się działania policyjne w związku z obchodami Dnia Wszystkich Świętych i „zaduszek”. Potrwają do 2 listopada. Chełmscy policjanci będą czuwać nad naszym bezpieczeństwem w okolicach cmentarzy. Apelują przy tym o bezpieczną jazdę, a także o zachowanie ostrożności w przypadku przemieszczania się pieszo. Pamiętajmy też o obostrzeniach związanych z pandemią.

Dzisiaj (29 października) kierowcy mogą spodziewać się na drogach powiatu chełmskiego zwiększonej liczby policyjnych patroli. W tym świątecznym okresie wzmożony ruch widoczny jest zwłaszcza na drogach dojazdowych do miejscowości oraz w okolicach cmentarzy. To właśnie tam pojawią się policjanci i zadbają o bezpieczeństwo odwiedzających groby bliskich.

Reklama

Zapewnią płynność ruchu, szybko reagując na tworzące się utrudnienia. Wskażą miejsca, gdzie bezpiecznie będzie można zaparkować samochód – informuje komisarz Ewa Czyż z KMP w Chełmie. – Natomiast pieszym pomogą przejść przez zatłoczone w tym czasie ulice.

Pamiętajmy, że

w rejonie cmentarza przy ulicy Mościckiego

w Chełmie, jak co roku, będzie zmieniona organizacja ruchu. Na Mościckiego od skrzyżowania z ulicą Wojsławicką do skrzyżowania z ulicą Reytana ruch pojazdów będzie odbywał się jednokierunkowo.

Policjanci w tych dniach będą zwracali uwagę także na prędkość z jaką poruszają się pojazdy, jazdę w zapiętych pasach bezpieczeństwa, prawidłowość przewożenia pasażerów ze szczególnym zwróceniem uwagi na przewożone dzieci, na stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących. W związku z tym apelują do kierowców o ostrożną jazdę, o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, o zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, o stosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Policjanci szczególnie apelują

do pieszych uczestników ruchu,

aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku – z pobocza. Przed wejściem na jezdnię trzeba zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Pamiętajmy, że przebieganie lub wychodzenie spoza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie.

Zadbajmy także

o swoje mienie i zdrowie.

Nie zabierajmy ze sobą dużych kwot pieniędzy i wartościowych przedmiotów, aby nie zostały nam skradzione. Robiąc zakupy w kwiaciarniach, na stoiskach z wiązankami i zniczami nie pozostawiajmy bez nadzoru naszych torebek oraz portfeli. Właściwie zabezpieczmy też samochód, a parkując pamiętajmy o jego zamknięciu. Nie pozostawiajmy w nim wartościowych przedmiotów.

Każdy, kto zdecyduje się w tym okresie groby bliskich powinien także pamiętać o obowiązujących w czasie pandemii ograniczeniach. Zobowiązani jesteśmy do zachowania dystansu społecznego, zakrywania ust i nosa maseczką,  między innymi w sklepach i środkach komunikacji zbiorowej.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA