REKLAMA
,
Bezpłatne szczepienia dla dzieci
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

To kolejna szansa dla mieszkańców Powiatu Chełmskiego, żeby zaszczepi swoje dziecko przeciw pneumokokom. Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższa przychodnia, w której możesz skorzystać z bezpłatnych szczepionek.

Programem zostają objęte dzieci z terenu powiatu chełmskiego urodzone w 2014 r. Do tej pory ramach tego programu zaszczepiono 190 dzieci, pozostało jeszcze 30 szczepionek do wykorzystania.

Reklama

Sczepienie jest bezpłatne i odbywa się w Miejskim Samodzielnym Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmie w przychodniach przy ul. Wołyńska 11 i przy Połanieckiej 11. Rodziców zainteresowanych zaszczepieniem dziecka prosimy o kontakt z gminnymi ośrodkami pomocy społecznej do dnia 15 września 2017 r.

***

Pneumokoki są patogenem, wywołującym zakażenia zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Inwazyjna choroba pneumokokowa stanowi zagrożenie dla życia i jest jedną z głównych przyczyn umieralności przede wszystkim u dzieci najmłodszych, poniżej 5 roku życia. Wieloletnie badania i doświadczenia dowodzą, że szczególnie istotne znaczenie ma profilaktyka poprzez szczepienia ochronne, które należą do najbardziej masowo stosowanych interwencji medycznych.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA