REKLAMA
,
Bezpłatne szczepienia dla seniorów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Grypa w natarciu. Warto zaszczepić się przeciwko chorobie tym bardziej, że chełmski samorząd funduje seniorom szczepienia. Akcja trwa drugi miesiąc.

Reklama

Miasto Chełm zaprasza mieszkańców do skorzystania z bezpłatnych szczepionek przeciwko grypie. Oferta dotyczy osób urodzonych w roku 1954 i starszych.

Warto skorzystać z tej możliwości tym bardziej, że w tym roku w woj. lubelskim dwukrotnie wzrosła liczba zachorowań na grypę (w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego). W pierwszym tygodniu października lubelski sanepid odnotował blisko 3,5 tysiąca przypadków zachorowań na grypę i infekcji grypopodobnych na terenie naszego województwa. Cztery osoby z powikłaniami trafiły do szpitala. Dla porównania, w ubiegłym roku było 1974 zachorowań, więc różnica jest znacząca.

A to dopiero początek sezonu grypowego. Chorobę ciężej przechodzą dzieci i osoby starsze. Jak przekonują specjaliści, najskuteczniejszym sposobem zapobiegania infekcjom i powikłaniom są właśnie szczepienia.

W Chełmie bezpłatne szczepienia wykonywane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:30 w przychodniach Miejskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej:

  • w Przychodni nr 1 przy ul. Wołyńskiej 11
  • w Przychodni nr 2 przy ul. Połanieckiej 11

Ważne: przed zgłoszeniem się do szczepienia należy udać się do swojego lekarza rodzinnego w celu wykonania badania kwalifikacyjnego. Lekarz powinien wystawić zaświadczenie o braku przeciwwskazań do szczepienia. Jeśli nie będzie zastrzeżeń, najlepiej od razu po badaniu, z dokumentem tożsamości potwierdzającym zamieszkanie na terenie miasta, należy zgłosić się do wybranej przychodni w celu wykonania szczepienia.

Akcja będzie trwała do 15 grudnia lub do wyczerpania szczepionek. 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA