REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Biała Podlaska w żółtej strefie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od dzisiaj, 14 sierpnia, mamy w naszym regionie żółtą strefę. Ministerstwo Zdrowia objęło nią teren miasta Biała Podlaska. W związku z tym do miasta wracają zaostrzone rygory sanitarne.

Reklama

W kilkunastu powiatach na terenie kraju wprowadzono tydzień temu (od 8 sierpnia) zaostrzone zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego. Powiaty, ze względu na znaczny wzrost zakażeń koronawirusem, podzielono na strefy czerwoną, żółtą i zieloną. Zaostrzenie obostrzeń dotknęło wówczas powiaty głównie na terenie woj. śląskiego i małopolskiego.

Od dzisiaj do strefy żółtej dopisana została Biała Podlaska. Oznacza to obostrzenia w zakresie organizacji targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek.
I tak, w strefie żółtej, w kinach i na imprezach sportowych zajętych może być jedynie 25% miejsc. Nie trzeba nosić maseczek w otwartej przestrzeni, ale trzeba zachować dystans społeczny 1,5 metra. W lokalach gastronomicznych na 1 osobę ma przypadać 4 metry kwadratowe. Wesela mogą być organizowane do 100 osób.
Pamiętajmy o tym m.in. podczas podróży służbowych, prywatnych czy wakacyjnego wypoczynku.

W większości Polski przyrosty zakażeń nie są duże, ale w niektórych regionach trzeba wprowadzić dodatkowe ograniczenia – powiedział Łukasz Szumowski. – My tego wirusa i tę epidemię dopiero poznajemy. Nawet na temat chorób, które znamy od lat mamy różne zdania ekspertów. Na temat COVID-u będziemy słyszeć nowe teorie, a stare okażą się fałszywymi tropami. Musimy zdać się na dużą dozę zdrowego rozsądku – podkreślił minister zdrowia.

Lista powiatów (poniżej), w których wracają obostrzenia powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Będzie ona poddawana bieżącej analizie i będzie się zmieniać, nawet dwa razy w tygodniu. Listę można sprawdzać na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Powiat według kategoriiWojewództwo
czerwonywieluńskiłódzkie
czerwonynowosądeckimałopolskie
czerwonyNowy Sączmałopolskie
czerwonyRuda Śląskaśląskie
czerwonyrybnickiśląskie
czerwonyRybnikśląskie
czerwonywodzisławskiśląskie
czerwonyostrzeszowskiwielkopolskie
czerwonyJastrzębie Zdrójśląskie
żółtypszczyńskiśląskie
żółtywieruszowskiłódzkie
żółtyraciborskiśląskie
żółtynowotarskimałopolskie
żółtylimanowskimałopolskie
żółtygrajewskipodlaskie
żółtyŻoryśląskie
żółtycieszyńskiśląskie
żółtyBiała Podlaskalubelskie

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama