REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Biblioteka wie, jak radzić sobie ze stresem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmska biblioteka proponuje w maju sięgnąć po książki z humorem, które będą zastrzykiem pozytywnej energii na stres, chandrę i zmęczenie.

„Dowcipy i mądrości żydowskie”, „Dowcipy Masztalskiego”, „Dowcipy PRL-u” czy „Obyś żył w ciekawych czasach” – to przykładowe tytuły, które znajdziemy na półkach chełmskiej biblioteki.

Reklama

Spośród beletrystyki polecamy książkę „Zdobywam zamek” Dodie Smith. Jest to błyskotliwa i dowcipna opowieść siedemnastoletniej bohaterki Cassandry, która w formie pamiętnika opisuje losy swojej ekscentrycznej rodziny. Akcja powieści rozgrywa się na angielskiej wsi w latach 30-tych ubiegłego stulecia. Główna bohaterka i jednocześnie narratorka to kolejne, nieco ironiczne wcielenie Elisabeth Bennet i Ani z Zielonego Wzgórza – wyjaśnia Anna Małysz z ChBP.

Dużą popularnością cieszą się również dzieła polskich autorek, m.in. Joanny Chmielewskiej „Klin” czy „Całe zdanie nieboszczyka” oraz Marty Kisiel-Małeckiej „Dożywocie „ i „Siła niższa”. Punktem obowiązkowym są także felietony Marii Czubaszek „Dzień dobry jestem z kobry, czyli jak stracić przyjaciół w pół minuty i inne antyporady”.

Zapraszamy do biblioteki!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama