REKLAMA
,
bieg niepodległości
Bieg Niepodległości 2016 w Chełmie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Do aktywnego spędzenia czasu oraz uczczenia 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w dniu 11 listopada zapraszają organizatorzy 1. Chełmskiego Biegu Niepodległości.

Reklama

W piątek 11 listopada o godzinie 9:00 w Parku Miejskim przy al. Armii Krajowej odbędzie się 1. Chełmski Bieg Niepodległości, podczas którego sympatycy aktywnie spędzanego czasu uczczą 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 126 latach zaborów.

Biegiem po ulicach miasta

Bieg główny ulicami miasta na dystansie 10 km odbędzie się o godzinie 11. Udział w biegu mogą wziąć osoby, które w dniu zawodów ukończyły 16 lat, posiadają aktualne badania lekarskie oraz uiściły opłatę startową. Dodatkowo warunkiem dopuszczenia osoby niepełnoletniej jest obecność rodzica lub opiekuna w momencie weryfikacji zawodnika. Zawodnicy biegu głównego pobiegną ulicami miasta oraz ścieżkami rowerowymi w specjalnych okolicznościowych koszulkach z motywem patriotycznym.

Biegi młodzieżowe odbędą się na terenie Parku Miejskiego na kilku dystansach z podziałem na wiek oraz płeć uczestników. Rocznik ‘01 oraz młodsze pobiegną na dystansie 500 metrów. Roczniki ‘99 oraz ’00 pobiegną wspólnie na dystansie 1 km. Młodzież z roczników od ’96 do ’98 pobiegną z podziałem płciowym, dziewczęta 1000 m., chłopcy natomiast 1300 metrów. Najstarsi uczestnicy z roczników ’92 do ’95 pobiegną wspólnie na dystansie 1300 metrów.

Dla uczestników przewidziane są nagrody. Za osiągnięcie w biegu głównym miejsc I-III w klasyfikacji generalnej oraz kategoriach wiekowych, a także w kategorii niepełnosprawnych za miejsca I-III w klasyfikacji generalnej. W biegach młodzieżowych za osiągnięcie miejsc 1-6 w kategoriach wiekowych przewidziane są nagrody rzeczowe, medale oraz dyplomy. Przewidziane są także puchary dla szkół za łączną klasyfikację drużynową dziewcząt i chłopców.

1. Chełmski Bieg Niepodległości jest dobrą okazją do aktywnego spędzenia czasu oraz poprawienia swoich wyników biegowych. Organizatorzy przypominają jednak, że bieg ma na celu popularyzacji biegania jako formy czynnego wypoczynku oraz czynne uczczenie 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 126 latach zaborów.

Zapisy, więcej informacji oraz regulaminy biegów dostępne na stronie Chełm Biega www.chelmbiega.pl

14711122_1127852933918732_3576053414147652332_o

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Już pisałem na ten temat,ale sprawy pomijane,ale oczywiste,warto przypominać.Chełm odzyskał niepodległość 2-4 listopada – dlaczego tego nie czcimy?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA