REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Biegnij po pieniądze dla dzieci
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

W dniu jutrzejszym, o godzinie 15. na Placu Zamkowym w Lublinie odbędzie się uroczysta inauguracja kampanii ,,Bieg Caritas 2015”. W tym wydarzeniu, towarzyszyć będą piłkarze Górnika Łęczna.

Inauguracja będzie polegała na wspólnej rozgrzewce przeprowadzonej przez przedstawicieli Górnika, po której cztery drużyny będą rywalizowały w biegu po schodach. Ćwiczenia mają na celu przygotowanie do finału tegorocznych Biegów Caritas, który odbędzie się 20 września nad Zalewem Zemborzyckim podczas I Dychy do Maratonu organizowanej przez Fundację Rozwoju Sportu w Lublinie. Zawodnicy zespołu Górnik Łęczna już po raz drugi zostali Ambasadorami Biegów Caritas.

Idea Biegów Caritas jest prosta: biegnąc – pomagasz. W zamian za włożony wysiłek zawodnika, sponsor biegu przekazuje darowiznę finansową dla potrzebujących dzieci. Cały proces rejestracji oraz opłacania poszczególnych odcinków biegu odbywa się za pośrednictwem strony www.biegcaritas.pl. Trasa każdego biegu podzielona na 5 odcinków o różnej wartości w zależności od wariantów biegu (złoty bieg to koszt 200zł za odcinek, srebrny 100zł, biały 30zł). Łącznie bieg zawodnika białego to 150 zł darowizny, srebrnego to 500 zł i złotego 1000 zł.

W tym roku biegi odbywają się w 7 miastach archidiecezji lubelskiej: w Puławach, Krasnymstawie, Chełmie, Łęcznej, Nałęczowie, Lubartowie i Lublinie.

W dwóch poprzednich edycjach zebrano 69 950 zł, a 546 biegaczy wybiegało dystans 1652 km.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*