REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Biletowany koncert “Godzina W”. “Pamięć i patriotyzm do kupienia?”
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Jeżeli wybierasz się na koncert organizowany przez ChDK w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, będziesz musiał zakupić bilet w cenie dwudziestu złotych. Ten pomysł nie podoba się między innymi chełmskiemu Stowarzyszeniu Werwa, które na ręce dyrektor placówki, Małgorzaty Paździor – Król, złożyło oficjalne pismo w tej sprawie. 

Stowarzyszenie WeRwa zwraca się z prośbą o odstąpienie od pomysłu pobierania pieniędzy za bilety na koncert w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. – Sprzedawanie biletów na jedyną miejską imprezę, upamiętniającą to wielkie wydarzenie, wydaje się być mało taktowne i niegodne samorządowej instytucji kultury – czytamy w oficjalnym dokumencie.

Autorzy pisma poddają dyskusji, czy aby kurtuazyjnym jest pobieranie opłaty za wydarzenie, które ma kształtować patriotyzm i upamiętnić setek tysięcy ofiar największego zrywu zbrojnego w historii Polski. – Biletowana uroczystość może być ewenementem w skali naszego kraju. Przeglądając Internet nie znalazłem nigdzie takiej sytuacji, że wstęp na uroczystości rocznicowe tego tragicznego wydarzenia jest płatny – komentuje Grzegorz Gorczyca, członek zarządu Stowarzyszenia WeRwA.

Według danych na stronie internetowej Chełmskiego Domu Kultury, można wywnioskować, że część osób zdążyła już wykupić wejściówki na wydarzenie. Co będzie w przypadku, kiedy władze miasta i dyrektor placówki, przychylą się do tej prośby? Tego nie wiadomo. O sprawie będziemy informować.

Pismo złożono na ręce Małgorzaty Paździor Król, Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury, Agaty Fisz, Prezydent Miasta Chełm oraz Zygmunta Gardzińskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Chełm.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Jest środa. Gdzie jest odpowiedź drugiej strony, tj. Chełmskiego Domu Kultury, dyrektor Paździor-Król? Dziennikarstwo ma być rzetelne i bezstronne, a jeśli Pan tego nie wie, to proszę wrócić na studia, a nie zabierać się za prowadzenie portalu.

  No votes yet.
  Please wait...
  • No właśnie… już jest czwartek a odpowiedzi nie ma. Wydaje mi się jednak, że to nie wina autora tekstu. Za odpowiedź niech wystarczy to, że na stronie ChDK ciągle można kupić bilety na koncert. Żałosne.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Nie mówiąc już o KEM…

  No votes yet.
  Please wait...
 • Pomijając błędy interpunkcyjne w komentarzu, chyba każdy dziennikarz posiada nr kontaktowe do osób reprezentujących daną instytucję, mylę się? A nawet, gdyby nie udało się nawiązać kontaktu, niestety, trzeba poczekać z tematem. Rozumiem, że prawo prasowe jest znane, prawda? 🙂

  No votes yet.
  Please wait...
 • A nie wypadałoby do tekstu poprosić o komentarz drugiej strony? Kwas trochę z takim “dziennikarstwem z podstawówki”, nawet jak na portal internetowy, a nie wydanie papierowe…

  No votes yet.
  Please wait...
  • ten portak to dno, robi niepotrzebna sensację ale czego się spodziewać po portalu który prowadzą PiSowcy

   No votes yet.
   Please wait...
 • DZIADOSTWO W WYKONANIU sld! TO MOŻE UROCZYSTOŚCI 11 LISTOPADA ZROBIMY NP. W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ I TYLKO DLA ZAPROSZONYCH VIP’ÓW? KTO JEST ZA?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *