REKLAMA
,
Biorą przyszłość w swoje ręce
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pierwsi odważni rozpoczynają właśnie życiową przygodę. Dzięki unijnemu wsparciu  24 osoby uruchamia właśnie własne działalności gospodarcze. Są jeszcze pieniądze dla kolejnych chętnych – zapowiada Joanna Bielecka.

Reklama

Jedną z odważnych jest Weronika Sztejn – Rakowska. Udało nam się uwiecznić na fotografii moment podpisania przez nią umowy na wsparcie finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki uzyskanym w ten sposób pieniądzom pani Weronika otworzy pracownię fryzjerską. Spełnia właśnie swoje marzenie o byciu niezależną. Udało się jej połączyć zainteresowania, wiedzę i doświadczeniem. Dzięki udziałowi w projekcie otrzymała dotację – prawie 24 tys. zł. Przez kolejnych dziewięć miesięcy będzie korzystać jeszcze ze wsparcia pomostowego – pieniędzy na bieżącą działalność oraz profesjonalnego doradztwa.

Wraz z Weroniką Sztejn – Rakowską z podobnego rozwiązania skorzystało 24 osoby. We wrześniu br. ci ludzie założyli swoje firmy.

Każdy z tych pomysłów jest przemyślany, dokładnie opracowany. Nowy przedsiębiorca  dokonał rzetelnego rozeznania rynku – potrzeb i oczekiwań klientów w swojej w branży. Każdy z nich jest zdecydowany i dobrze wie co chce robić – mówi Joanna Bielecka, odpowiedzialna za realizację unijnego projektu (na zdjęciu po prawej). –  Cieszy mnie, że te pomysły na własną firmę rozwinęły się także dzięki nam.

Biznesowe pomysły, które trafiają właśnie do realizacji są bardzo różne. Możemy spodziewać się, że wkrótce dzięki nowym przedsiębiorcom powstaną m.in.: salon kosmetyczny, firma budowlano–remontowa, zakład fotograficzny, firma zajmująca się organizacją imprez plenerowych i okolicznościowych, wędkarski sklep internetowy, firma zajmująca się terenami zielonymi, wypożyczalnia samochodów. Ktoś zamierza zająć się  usługą piaskowania, a inny sprzedażą sprzętu stomatologicznego. W trasę wyruszy także  food truck.

W ramach projektu zrealizujemy jeszcze dwie edycje naboru – mówi Bielecka. Zaplanowaliśmy, że dotację na rozpoczęcia działalności gospodarczej i wsparcie doradczo-finansowe w naszym projekcie otrzyma 120 osób. Zainteresowanych założeniem własnej firmy zapraszamy w listopadzie.

Informacje o projekcie:

Projekt zatytułowany „Kierunek samozatrudnienie”  realizuje Stowarzyszenie Rozwoju Społeczno – Gospodarczego WIEDZA. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Szczegóły

 

Napisz komentarz
 • A władze miasta Chełma to bardzo dbają o firmy. Przecież w strefie ekonomicznej mamy ich coraz więcej a nie było nic.

 • Więcej dotacji na chełmskim rynku to więcej pieniędzy, lepsze usługi od nowych firm, podatki lokalne itd. Brawa dla nowych przedsiębiorców i organizatorów jak pani Bielecka.

 • Z Rozsądnym zgadzam się co do dużych obciążeń dla nowych firm i tych z długim stażem. Trzeba ograniczać.
  Co do wszelkiego rodzaju dotacji na rozpoczynanie działalności to jestem za. Jeżeli ktoś tworzy sobie miejsce pracy to lepsze niż dostaje. Nawet jak zamknie firmę to zdobędzie doświadczenie. A i pracownikiem będzie lepszym. Dlatego w Chełmie potrzebujemy więcej takich inicjatyw.

 • Włożę kij w mrowisko, ale takie dotacje to nie jest dobra rzecz. Wiadomo, że jak dają, to trzeba brać. Lepszym pomysłem byłoby zredukowanie tych wszystkich obciążeń związanych z ZUS-em, podatkami i niższymi kosztami zatrudnienia. Przecież 90% tych firm zostanie zamkniętych gdy za 2 lata wskoczą na duży ZUS. Z 400 zł miesięcznie na ponad 1200 zł miesięcznie. Czyli aby wygenerować dochód na poziomie 2 tys zł, trzeba będzie efektywnie zrobić przychód na poziomie około 5-6 tys zł netto. Odejmijcie koszta ZUSu 1200 zł, odejmijcie konieczność opłacenia dochodowego, kosztów związanych z wynajem lokalu, samochodu czy opłatami.

 • Pani Joasia Bielecka z organizacjami pozarządowymi jak zwykle robią dobrą robotę. Tak trzymać.

 • Co to za sztuka otworzyć firmę w Chełmie? Miasto tworzy bardzo dobre warunki dla inwestorów w strefie gospodarczej. Już jest tak kilka firm.

 • W końcu prawdziwe miejsca pracy na terenie Chełma. Gratulacje dla odważnych. Brawo organizatorzy.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA