REKLAMA
,
Biuro pomoże zdobyć fundusze na termomodernizację
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W chełmskim Urzędzie Miasta działa już Biuro ds. termomodernizacji. Powstało, by pomóc mieszkańcom w zdobyciu funduszy z rządowego programu „Czyste powietrze”.

Reklama

Biuro ds. Termomodernizacji mieści się przy ul. Strażackiej 2, tel. (82) 565-22-70. Komórka stanowi część Departamentu Komunalnego, a do jej zadań należy m.in. pomoc mieszkańcom Chełma w zdobyciu środków na termomodernizację ich domów.

Przypomnijmy, rządowy program Czyste Powietrze ruszył we wrześniu 2018 roku i potrwa do 2029 r. Jego najważniejszym celem jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych piecach. Program oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, są to: węzeł cieplny, pompa ciepła, kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł olejowy kondensacyjny, ogrzewanie elektryczne, kocioł na paliwo stałe (węgiel, biomasa), jak i przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

W ramach programu właściciele domów mogą zdobyć na termomodernizację nawet 53 tys. zł. Wnioski o dofinansowanie przyjmuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Więcej na temat zasad działania programu oraz wzory dokumentów znajdziecie tutaj, a także w chełmskim Biurze ds. termomodernizacji.

Mieszkańcy województwa lubelskiego złożyli już ponad 2000 wniosków, a wartość wnioskowanej dotacji wynosi ponad 42 miliony złotych.
Pierwsze umowy z beneficjentami programu „Czyste Powietrze” WFOŚiGW w Lublinie zawarł pod koniec stycznia tego roku. Podpisano 14 umów o dotację na łączną kwotę około 400 000 zł, z czego ponad połowę stanowi wartość dotacji. Zrealizowane zostaną zadania polegające na montażu ekologicznych źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków mieszkalnych. Po podpisaniu umów, właściciele domów mają już możliwość złożenia pierwszych wniosków o płatność. Środki mogą być wypłacane w kilku transzach po zrealizowaniu poszczególnych etapów przedsięwzięcia.

Napisz komentarz
 • A czy Sir Williams zdradził już kto będzie szefował tej jednostce? Czy jego przemyślenia są już nieaktualne?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA