REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Król na alternatywnej scenie
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Niedawno otrzymał Paszport Polityki, a już na początku lutego zagra w Chełmie. Zapraszamy na koncert Błażeja Króla.

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej. Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR .
W 2014 roku Król wydał pierwszą płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą albumów „Nielot”, „Wij” (2015), “Przez Sen” (2016), „Przewijanie na podglądzie” (2018). Za tę ostatnią został nagrodzony ,,Mateuszem Trójki” a także nominowany do wielu nagród m.in. Fryderyka.

Niedawno tygodnik “Polityka” uhonorował Błażeja swoim “Paszportem” w kategorii muzyka popularna. Doceniono jego “dar zamykania osobistych emocji w piosenkach o atrakcyjnej, zwięzłej i melodyjnej formie”, a także “wyobraźnię, wierność autorskiej wizji i umiejętność przekonania do niej słuchaczy”.

W Chełmie Błażej Król zagra 2 lutego w ramach cyklu Alternatywna Scena Chadeku. Koncert promować będzie jego nową solową płytę pod tytułem ,,Nieumiarkowania”.

Zapraszamy do ChDK, w niedzielę, 2 lutego, godz. 19:00. Bilety po 40 zł.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*