REKLAMA
,
Ranking Perspektyw. Chełmska PWSZ idzie w górę
Blisko 15 mln dla chełmskiej uczelni
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Prawie 15 mln złotych dostanie chełmska PWSZ na realizację swoich dwu projektów. Oba nastawione są na rozwój uczelni.

Reklama

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie otrzymała ponad 7,7 mln zł na realizację projektu pod nazwą „PROGRAM ROZWOJOWY PWSZ W CHEŁMIE – NA RZECZ ROZWOJU REGIONALNEGO”, który będzie realizowany od czerwca 2019 r. do grudnia 2022 r.
Chełmska uczelnia otrzymała także 7,1 mln zł na realizację drugiego projektu pod nazwą „KOMPLEKSOWY PROGRAM ROZWOJU UCZELNI – II EDYCJA”. Oba projekty zyskały dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego.

– To dla nas duża satysfakcja. Środki z projektów będą służyły dalszemu, konsekwentnemu rozwojowi naszej uczelni. Co warto podkreślić, projekty mają za zadanie przede wszystkim podniesienie kompetencji praktycznych studentów – mówi dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie.

Pierwszy projekt składa się z trzech modułów. Dwa dotyczą kształcenia na kierunku Mechanika i budowa maszyn – specjalizacja Pilotaż śmigłowcowy. Tutaj studenci uczestniczący w projekcie mogą liczyć m.in. na dodatkowe warsztaty z przedstawicielami linii lotniczej oraz wizyty studyjne w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym.
Trzeci moduł dotyczy zarządzania w instytucjach szkolnictwa wyższego i tu wsparcie dostaną wykładowcy zainteresowani podnoszeniem kompetencji dydaktycznych.
Projekt obejmie łącznie 74 uczestników.

Drugi projekt ma wesprzeć studentów w zdobywaniu dodatkowych kwalifikacji i kompetencji, a nauczycieli akademickich w rozszerzeniu ich umiejętności dydaktycznych. Uczelnia dostanie też wsparcie w postaci informatycznych narzędzi zarządzania uczelnią.

W ramach realizacji tego projektu, na pomoc mogą liczyć studenci kierunków technicznych i rolnictwa. Obejmie ona m.in. certyfikowane kursy i szkolenia, zajęcia warsztatowe, laboratoryjne, zadania praktyczne oraz wizyty studyjne u pracodawców. Program zakłada również podniesienie kompetencji zarządczych kadry administracyjnej uczelni w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi i infrastrukturalnymi, finansami, jakością oraz procesami biznesowymi.

– Nowa jakość kształcenia dostosowana do potrzeb rynkowych, wsparta zostanie wdrożeniem i rozbudową uczelnianego systemu informatycznego, wpływając na efektywność, profesjonalizm i zapewnienie bezpieczeństwa zarządzania jakością kształcenia w PWSZ w Chełmie. Projekt ma charakter komplementarny w stosunku do obecnie realizowanego programu rozwojowego uczelni i służy jej kompleksowemu rozwojowi – podkreśla rektor.

Projekt realizowany będzie od września 2019 do lutego 2022 roku. Wsparciem objętych zostanie 88 osób.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA