REKLAMA
,
BLISKO – policyjna aplikacja na telefon
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Komunikaty o utrudnieniach na drogach, informacje o objazdach czy prowadzonych poszukiwaniach osób – wszystkie te informacje możesz mieć za darmo w swoim telefonie. Lubelska Policja uruchomiła aplikację BLISKO.

Reklama

Jesteśmy jednym z pierwszych garnizonów w kraju, który rozpoczął już nadawanie – chwalą się lubelscy policjanci. Wystarczy zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację, by przed wyruszeniem w podróż mieć bieżące informacje o utrudnieniach.

Powiadomienia o utrudnieniach na drogach krajowych i wojewódzkich, informacje o planowanych objazdach, czy prowadzonych poszukiwaniach osób zaginionych – każdy mieszkaniec Lubelszczyzny może mieć te informacje w telefonie komórkowym. Takie możliwości daje aplikacja BLISKO.
Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie przyłączyła się do ogólnopolskiego systemu SISMS, z którego korzysta około  pół tysiąca polskich miast i gmin. Jego podstawową funkcją jest szybki i skuteczny sposób  przekazywania informacji. Lubelska KWP jest jednym z pierwszych garnizonów w kraju, który rozpoczął już nadawanie.

Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne, większość użytkowników smartfonów może ją pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych Google Play (system Android) lub AppStore (system iOS) oraz Windows Store (system Windows Phone).
Po zainstalowaniu aplikacji, należy wpisać swoją miejscowość. Wówczas wyświetli się aktualna lista nadawców, którzy informują na danym obszarze. W naszym przypadku należy zaznaczyć Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie.

Aplikacja jest elastyczna, w każdej chwili pozwala na zmianę ustawień czy zakres otrzymywanych powiadomień. Jest wygodna, bo sama informuje nas o każdym nowym wpisie, podobnie jak przy wiadomościach SMS.

Aplikacja BLISKO stawia na użyteczne treści bez reklam, do grona jej nadawców mogą dołączyć tylko określone podmioty, np. urzędy miast i gmin, spółki komunalne, wodociągi, ośrodki kulturalno-oświatowe i inne o charakterze użyteczności publicznej. Poza nadawcami lokalnymi, użytkownik znajdzie nadawców ogólnopolskich informujących o jakości powietrza, czy o planowanych wyłączeniach prądu.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA