REKLAMA
,
Blogi: Skandal miłości
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

father_1812940cCzy czyjaś miłość sprawiła kiedykolwiek, że pokochałeś, pokochałaś siebie? Potrafisz powiedzieć o sobie, że jesteś wspaniały, cudowna, męski, piękna? Jeśli nie, to ktoś zasiał w Twoim sercu wielkie kłamstwo. Chcę Ci dzisiaj powiedzieć, że jesteś stworzony na obraz i podobieństwo Boga, który kocha Ciebie dzisiaj! On pierwszy zapragnął Twojego istnienia i ma najlepszy plan na Twoje życie. Nawet kiedy Ty nie widzisz w sobie nic dobrego.

Reklama


Rodzice przekazali mi wiarę – dorastając widziałam, jak oni wcielają w życie naukę Jezusa i Kościoła. Dzięki temu nigdy nie miałam jakiegoś wielkiego kryzysu w wierze, nie było takiego momentu, że bym zwątpiła w istnienie i miłość Boga. Przeciwnie – miałam pewność, że On jest, modliłam się rano i wieczorem, chodziłam co niedzielę, czasem również na tygodniu, na Eucharystię. Kochałam Boga, byłam w dobrym kontakcie z Nim. Problem w tym, że nie kochałam siebie.
imagesNa przełomie gimnazjum i liceum pojechałam na rekolekcje, na których inni świeccy ludzie powiedzieli mi o swoim doświadczeniu wielkiej i bezgranicznej miłości Boga, który kocha i akceptuje mnie taką jaką jestem, bo jestem stworzona na Jego obraz i podobieństwo. Bardzo mocno trafiły do mnie te słowa, ponieważ nie uważałam się za piękną, ciekawą – dotarło do mnie, że moja wartość pochodzi od Niego, bo On mnie zaplanował i ukształtował. Od tamtego momentu „zaprzyjaźniłam się” z tym, co wcześniej nie podobało mi się we mnie. Polubiłam swój uśmiech, który kiedyś chowałam za grymasem na twarzy, który miał go imitować oraz odstające uszy – ciągle chodzę z włosami związanymi w koński ogon – kocham je, bo Bóg je zaprojektował! Bóg, działając przez innych ludzi, zmienił moje spojrzenie na siebie. Z każdym dniem odkrywam na nowo swoje piękno i wspaniałość tego, że jestem jedyna w swoim rodzaju.
Jesteś ukochanym dzieckiem Boga – On jest przy Tobie, nawet jeśli w Niego nie wierzysz. Nawet jeśli myślisz, że nie ma w Tobie nic do kochani. On zawsze mówi: „Kocham”. Nic nie może równać się z Jego miłością, bo jak czytamy w Księdze Izajasza:„Czyż może matka zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet gdyby ona zapomniała, ja nie zapomnę o tobie.” (Iz 49,15). On nigdy nie wchodzi „z butami” w nasze życie. Z szacunku do nas, dał nam wolną wolę – możesz zgodzić się na Jego miłość lub ją odrzucić. Na tym polega „skandal” miłości – prawdziwa pozwala odejść.

Magda Dąbrowska

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA