REKLAMA
,
Blokady na przejściach granicznych z Ukrainą
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na przejściach granicznych z Ukrainą, z powodu blokad dróg dojazdowych po ukraińskiej stronie, od wczoraj są utrudnieniach w odprawach oraz w ruchu po przekroczeniu granicy.

Reklama

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji  ostrzega podróżnych wybierających się na Ukrainę: możecie napotkać na spore utrudnienia zarówno jeśli chodzi o odprawy na przejściach granicznych, jak i o dalszą podróż po przekroczeniu granicy. Utrudnienia dotyczą następujących przejść granicznych z Ukrainą: w Dorohusku, Zosinie, Dołhobyczowie i Hrebennem (województwo lubelskie) oraz w Korczowej, Budomierzu i Medyce (województwo podkarpackie).

Po stronie ukraińskiej od niedzieli trwa blokada dróg – to protest przeciwko zmianie przepisów celno-skarbowych. Na Ukrainie weszły w życie przepisy dotyczące korzystania z samochodu na zagranicznych numerach rejestracyjnych i wprowadzające m.in. bardzo wysokie kary za użytkowanie takiego pojazdu. Do tej pory Ukraińcy mogli kupować samochody na terenie UE i wpisywać się do dowodów rejestracyjnych jako współwłaściciele. Unikali w ten sposób płacenia wysokiego cła. Warunek był jeden – samochód musiał przekroczyć granicę raz na pięć dni. Ocenia się, że nowe prawo dotknęło ponad 60 tys. Ukraińców.

Informacje o aktualnej sytuacji na przejściach granicznych podawane są na bieżąco na stronach internetowych oddziałów Straży Granicznej:  www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl (dla przejść w woj. lubelskim) oraz www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl (dla przejść w woj. podkarpackim).

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA