REKLAMA
,
Bohaterowie z Nibylandii oddają krew
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W piątek (5 lipca) chełmskie centrum krwiodawstwa odwiedzą… bohaterowie z Nibylandii. O godz. 10.00 aktorzy i akrobaci grający w dzisiejszym spektaklu „Piotruś Pan” oddadzą krew, aby pomóc w ratowaniu ludzkiego życia.

Reklama

Zagubieni Chłopcy, Wendy, Wróżki, Syreny i oczywiście Piotruś Pan spędzają początek lipca w Wojsławicach, Chełmie i Okszowie, w ramach programu „Lato w teatrze”. Zachęcają przy tym dużych i małych do wzbicia się w niebo i poznania Nibylandii – krainy wiecznego dzieciństwa.
Pomiędzy familinym spektaklem „Piotruś Pan” w reżyserii Konrada Dworakowskiego, prezentowanym w namiocie cyrkowym, a warsztatami teatralnymi znajdą czas, by zachęcić do jeszcze jednej przygody. W najbliższy piątek oddadzą krew w oddziale terenowym RCKiK w Chełmie.

To dla nas tylko niecała godzina z życia, a może uratować życie wielu. Chcemy promować honorowe krwiodawstwo. Nawet gdy lecimy do Nibylandii, nie zapominamy o ważnych ziemskich tematach społecznych – mówi pomysłodawca akcji Piotr Osak, aktor wcielający się w postaci Ojca Wendy i Drobinki.

Akcję doceniają w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie.

Cieszymy się, że ludziom zaangażowanym w projekt Lato w Teatrze, leży na sercu dobro innych. To wspaniała inicjatywa, która idealnie wpisuje się w okres wakacyjny kiedy, jak wszyscy wiemy, krew do ratowania życia i zdrowia potrzebna  jest najbardziej – mówi Joanna Wilkołaska, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie, lidera projektu „Lato w teatrze” w naszym regionie.

Spektakl w namiocie

Widowisko „Piotruś Pan” będzie można obejrzeć 4 lipca w namiocie cyrkowym w Parku Miejskim w Chełmie. Początek o godz. 18.00.
Zapraszają: Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie i Teatr Pinokio w Łodzi.

Dzięki cyrkowej konwencji tego wydarzenia, widzowie wraz z aktorami, akrobatami i muzykami z zespołu Ładne Kwiatki przeniosą się do krainy wiecznego dzieciństwa. W Nibylandii, świecie latających wróżek i podniebnych pirackich pojedynków nie ma grawitacji, ograniczyć nas może tylko własna wyobraźnia.

***

Projekt „Piotruś Pan” został wyprodukowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
i Teatr Pinokio w Łodzi w ramach programu Lato w teatrze finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest realizowany we współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury. 
To już czwarty tytuł, który w ramach programu podróżuje po małych, polskich miejscowościach, niemających teatrów. Na familijne wydarzenie edukacyjno-artystyczne składają się warsztaty dla dzieci, parada po miejscowości, spektakl grany w namiocie cyrkowym i koncert zespołu „Ładne Kwiatki”. „Piotruś Pan” miał swoją premierę 21 i 22 czerwca w Łodzi. Następnie był prezentowany w Rzeczniowie, Przyłęku, Janowcu i Wojsławicach. Odwiedzi jeszcze Chełm, Okszów, Sarnaki, Mielnik i Łosice.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Urząd w czasie zarazy
Urząd w czasie zarazy
Remonty wloką się niemiłosiernie
Remonty wloką się niemiłosiernie
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Przyszłość dworca budzi emocje
Przyszłość dworca budzi emocje
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Miliony na Plac Łuczkowskiego
REKLAMA