REKLAMA
,
Bolkowanie na sportowo
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Tegoroczne Bolkowanie czyli imieniny dębu Bolko w Hniszowie obchodzimy w nieco odmienionej formule – na sportowo. Emocji więc na pewno nie zabraknie.

Reklama

Zapraszamy na XVI BOLKOWANIE czyli uroczystości imieninowe dębu Bolko. Gospodarze gminy Ruda Huta gościć nas będą w sobotę, 15 sierpnia, w parku podworskim w Hniszowie.

Ze względu na pandemię, w tym roku nie będzie koncertów ani jarmarku, ale emocji na pewno nie zabraknie. W programie imienin zaplanowano cały szereg rozgrywek sportowych.  Zmagać się więc będą wędkarze, kajakarze, amatorzy piłki plażowej i rajdów rowerowych. Jednak najwięcej emocji – jak co roku – budzi bieg przełajowy ze Świerż do Hniszowa.

A oto program XVI Bolkowania:

  • Zawody wędkarskie – na rzece Bug, początek godz. 05:45. Polski Związek Wędkarski Koło Sazan Ruda-Huta (prowadzący/koordynator Grzegorz Mazurkiewicz, tel. 82 568 60 33).
  • Turniej Piłki Plażowej – boisko w Hniszowie. Zapisy przed turniejem, rejestracja drużyn godz. 8:30, początek rozgrywek godz. 9:00.
  • Rajdy rowerowe (informacje i rejestracja uczestników Krzysztof Opas).
  • Spływ kajakowy – rzeką Bug (Świerże-Siedliszcze). Zbiórka godz. 09:30 w Hniszowie (pod dębem Bolko), wyjazd godz. 10:00 z Hniszowa do Świerż, start godz. 10:30 Świerże (obok młyna), meta  Siedliszcze. Regulamin i oświadczenia na stronie GOK w Rudzie-Hucie
  • IV Bieg Przełajowy z Bolesławemstart godz. 15.00 ze Świerż (plac przed kościołem), meta Hniszów (dąb Bolko), długość ok. 9 km. Zapisy przed biegiem, biuro biegu czynne na miejscu startu od godz. 13:30. Regulamin i oświadczenia na stronie GOK w Rudzie-Hucie
  • Holi Święto Kolorów – park podworski w Hniszowie, w godz. 15.00 – 18.00.

Zapraszamy!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA