REKLAMA
,
Brakuje chętnych do pracy przy wyborach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Brakuje chętnych do pracy w komisjach wyborczych w Chełmie. Komisarz Wyborczy wyznaczył więc nowy termin na zgłaszanie kandydatów.

Reklama

Brakuje ludzi do pracy w niemal wszystkich obwodowych komisjach wyborczych w Chełmie. Braki dotyczą zarówno komisji odpowiadających za przeprowadzenie głosowania w obwodzie, jak i  w komisjach ds. ustalenia wyników glosowania. W każdej komisji brakuje przeważnie po 3-4 osoby.

Stąd informacja Komisarza Wyborczego w Chełmie o możliwości zgłaszania dodatkowych kandydatów. Takich zgłoszeń dokonują pełnomocnicy wyborczy poszczególnych komitetów wyborczych.

Dodatkowy termin na zgłoszenie kandydatów do komisji został wyznaczony do godz. 15.30, 26 września, w siedzibie Urzędu Miasta.

Jeżeli pełnomocnicy zgłoszą łącznie większą liczbę kandydatów do komisji, niż jest to wymagane, o członkostwie zadecyduje losowanie.

***

Przypomnijmy, wybory samorządowe 2018 zostaną przeprowadzone 21 października. Na terenie całego kraju zostanie utworzonych blisko 27 tys. obwodów do głosowania; w Chełmie – 36. W każdym zostaną powołane obwodowe komisje wyborcze. I to dwie, co jest tegoroczną nowością. Jedna zajmie się przeprowadzeniem wyborów, druga – liczeniem głosów.

Praca w komisji wyborczej jest płatna. „Szeregowy” członek komisji obwodowej otrzyma 300 złotych. Jej przewodniczący zarobi więcej – 380 złotych, a zastępca – 330 złotych.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA