REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Brakuje prądu. Czy chełmskie firmy oszczędzają?
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Premier Ewa Kopacz apeluje do wszystkich o oszczędzanie energii, a ponad półtora tysiąca firm w Polsce dostaje o wiele mniej prądu niż dotychczas. W Chełmie sytuacja wygląda o wiele lepiej, a powodów do paniki nie ma. 

Polskie Sieci Energetyczne ogłosiły, że z powodu wysokich temperatur, musimy liczyć się z ograniczeniami w dostawie prądu. W związku z upałami, Polsce może grozić tzw. blackout – awaria zasilania. Nic jednak nie wskazuje, że słupki w termometrze zmaleją, co bezpośrednio wpływa na funkcjonowanie elektrowni. Polskie fabryki i zakłady produkcyjne muszą zwolnić swoje obroty, ale co z gospodarstwami domowymi? – Ograniczenia w dostawach w prądu są od poniedziałku, ale dotyczą tylko dużych zakładów przemysłowych. W żaden sposób ograniczenia nie dotyczą zwykłych mieszkańców i takich instytucji jak szpitale – uspokaja Marcin Bielesz, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Markety zaczynają oszczędzać

Wczoraj po południu czytelnicy poinformowali nas o ograniczeniach, które wprowadził Carrefour przy ul. Lwowskiej w Chełmie. – Około godziny 17:00, niektóre lodówki były wyłączone. W hipermarkecie jest tak duszno, że mam wrażenie, że działają tylko klimatyzatory przy kasach – opowiada nam jeden z czytelników. W oparciu o komunikat wydany przez PSE S.A., odpowiednie kroki aby zmniejszyć zużycie energii wprowadzono m.in. w chełmskim hipermarkecie Tesco. – Zużycie prądu ograniczono na zapleczach i w częściach biurowych sklepu. Działania te nie mają jednak wpływu na wygodę robienia zakupów przez naszych klientów – informuje nas Biuro Prasowe Tesco Polska.

W zakładach bez zmian

O wiele lepiej sytuacja wygląda w lokalnych zakładach produkcyjnych. Żadnych problemów w funkcjonowaniu nie odnotowano w browarze Jagiełło. – Nie jesteśmy, aż tak wielkim przedsiębiorstwem, zatem tego typu problemy nas nie dotyczą – komentuje Tomasz Jagiełło. Ograniczeń w dostawie prądu nie odnotowano również w firmie OBST S.A. – Wiąże się to z tym, że mamy podpisaną umowę na maksymalną moc 320 kW miesięcznie, a ograniczenia dotyczą firm zużywających powyżej 400 kW prądu miesięcznie – informuje Anna Grela, menedżer sprzedaży i marketingu.

Do ustalonych limitów w Polsce dostosował się chełmski producent tektury Sco – Pak. – Na oficjalne informacje musimy jednak poczekać do czasu, kiedy opublikujemy komunikat giełdowy – dodaje Tomasz Ryżyński, przedstawiciel spółki. Podobna sytuacja dotyczy Huty Szkła “Marta 2” przy ulicy Jagiellońskiej oraz Spółdzielni Mleczarskiej w Chełmie. – Żadnych ograniczeń w dostawie prądu u nas nie było – mówi Agnieszka Lenart, kierownik marketingu w SM Bieluch.

Jak zostaliśmy poinformowani, wiele podobnych pytań wpłynęło do Chełmskiej Cementowni. – Nie odnotowaliśmy żadnych problemów z dostawami prądu, akurat ten problem dotyczy kolegów z innych branż produkcyjnych. Przypomnę także, że miesiąc sierpień to dla nas sezon remontowy – mówi nam Izabela Rokicka, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*