REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Branża logistyczna rozwija się
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint
Firma ETC Terminal od niedawna prowadzi swoją działalność w Chełmie. Obecnie jest największym reprezentantem branży logistycznej w naszym mieście. Zdaniem urzędników samorządowych, właśnie tutaj są warunki dla jej rozwoju.

Reklama
Prezydent Chełma Jakub Banaszek oraz zajmujący się obsługą inwestora w chełmskim Urzędzie Miasta Mariusz Rudzki, spotkali się z przedstawicielami firmy ETC Terminal Chełm. To kolejny podmiot z branży logistycznej, który ulokował się w Chełmie.
 
Podczas rozmowy omówiliśmy obecne wyzwania związane z rozwojem sektora logistycznego na terenie Chełma i okolic. Po raz kolejny utwierdzamy się w przekonaniu, że nasza aktualna sytuacja stwarza ogromne szanse rozwojowe – mówi prezydent Chełma, Jakub Banaszek.
 
Firma ETC Terminal od niedawna prowadzi swoją działalność w naszym mieście. Dzięki dostępowi do linii kolejowej o rozstawie 1520 mm, która prowadzi do Ukrainy oraz europejskiej sieci o rozstawie 1435, ETC Terminal Chełm pełni rolę “suchego portu” przeładunkowego. Przedsiębiorstwo zajmuje się szeroko zakrojonym transportem międzynarodowym oraz przeładunkiem towarów – obecna wydolność to 2000-4000 ton na dobę. ETC Terminal Chełm współpracuje teraz zarówno z Ukrainą, jak i Hiszpanią, Włochami, Czechami, a także USA.
 
Przedstawiciele Urzędu Miasta zajmujący się obsługą inwestora, umożliwili firmie m.in. nawiązanie kontaktu z ukraińskimi producentami zbóż. Dzięki temu ETC Terminal Chełm może realizować kolejne duże kontrakty. W II kwartale 2023 roku firma zaplanowała rozbudowę infrastruktury kolejowej na terenie chełmskiego zakładu. Wartość inwestycji, w tym zakup kontenerów,  ocenia się na 20 mln zł.
 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama