REKLAMA
,
Budowa fabryki w podstrefie ekonomicznej – jest pozwolenie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Budowa fabryki w podstrefie ekonomicznej przy ul. Hutniczej to jeden z powodów do dumy chełmskich władz miasta. Do tej pory nie działo się nic w tamtej okolicy, jednak wszystko zmieniło się w piątek, gdy prezydent Chełma ogłosiła, że wydano pozwolenie na budowę pierwszej fabryki. 

Reklama

– W czwartek zostało wydane pozwolenie na budowę pierwszej fabryki w ramach chełmskiej podstrefy ekonomicznej. Dotyczy firmy z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Inwestor będzie więc mógł rozpocząć prace w najbliższym czasie – pisze na swoim profilu na facebooku prezydent Chełma.

Nie jest tajemnicą, że inwestycja dla władz miasta jest dość istotną, bo oto po niespełna 2 latach istnienia nowej podstrefy nareszcie ruszają prace inwestycyjne. Dość spore zainteresowanie potencjalnych inwestorów jest, jak podkreśla magistrat dość spore.

– Kilka dni temu opublikowany został wykaz nieruchomości stanowiących własność Miasta Chełm przeznaczonych do zbycia w drodze przetargów. Chodzi o działki w obszarze Podstrefy Chełm przy ul. Hutniczej. To ogłoszenie jest wynikiem wniosków jakie otrzymaliśmy od trzech kolejnych potencjalnych inwestorów – pisze Fisz. –  Z przedłożonych dokumentów wynika, iż powstać tam mogą zakłady produkcyjne z branży spożywczej, meblarskiej oraz centrum logistyczne.

Jak informuje prezydent, to nadal nie koniec, bo na prywatnej działce, która została włączona do specjalnej strefy ekonomicznej ma szansę powstać zakład produkcji biokomponentów.

Na obecną chwilę trwają rozmowy z potencjalnymi inwestorami, którzy chcą inwestować przy ul. Hutniczej. Jakie będą ich efekty? Miejmy nadzieję, że ostatecznie uda się doprowadzić do budowy kolejnych zakładów i fabryk, a w przyszłości do rozszerzenia podstrefy w Chełmie.

Jak podkreślają władze miasta, każda inwestycja to korzyść dla miasta, ale również dla jego mieszkańców. Szacuje się, że w firmach i fabrykach, które mogą powstać w podstrefie pracę może znaleźć nawet kilkaset osób. Mieszkańcy do tych rewelacji podchodzą z dystansem.

– Uwierzę, jak zobaczę. Było już tyle obietnic, że dopiero otwarcie fabryki przekona mnie do tego, że w podstrefie może coś powstać – mówi pan Witold z Chełma.

Budowa fabryki w podstrefie ekonomicznej – kibicujecie tej inwestycji? Czekamy na Wasze opinie!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • a po co to komu na co

  No votes yet.
  Please wait...
 • A tymczasem efekt „dobrejzmiany” – „Problemy ogarniają specjalne strefy ekonomiczne. Ostatnie wejście CBA oraz niechęć ze strony rządu nie wróżą im dalszego sukcesu – pisze Puls Biznesu.
  W czerwcu br. do biur 12 z 14 spółek zarządzających strefami weszło CBA. Chodziło o nieprawidłowości finansowe, rozliczanie szkoleń i przedsięwzięć reklamowych.
  Jednocześnie rząd nie wyraża zbytniego zainteresowania rozwojem działalności stref. To źle wróży na przyszłość.”

  No votes yet.
  Please wait...
  • Yappis strefie chełmskiej to jeszcze daleko do takiej wizyty. Trzeba coś zainwetować zbudować. Nawet kontrola funduszy europejskich Pani Fisz nie grozi. Bo tu żadna iwestycja nie wyszła.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA