REKLAMA
,
Budują nowe boisko przy "Trójce"
Budują nowe boisko przy „Trójce”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Po kilku nieudanych podejściach, budowa boiska wreszcie ruszyła. Przy Zespole Szkół nr 3 w Chełmie  na razie trwa demolka. Ale po wakacjach już będzie gdzie zagrać.

Reklama

Trwa budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Zespole Szkół nr 3 w Chełmie. Po kilku nieudanych podejściach do inwestycji, tym razem wszystko wskazuje na to, że już nic nie stanie jej na przeszkodzie.

O boisko przy „Trójce” od wielu lat walczyli uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy osiedla Rejowiecka. Pisaliśmy o tym m.in. tutaj. Inwestycja trafiła na listę do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego, ale nigdy się jej nie doczekała. Wciąż pojawiały się jakieś przeszkody – zła kalkulacja kosztów, brak pieniędzy lub brak wykonawcy.
Wreszcie w tym roku Miasto Chełm mogło zrealizować przedsięwzięcie dzięki 50-procentowemu wsparciu z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska”.

Na razie na boisku trwają roboty rozbiórkowe i ziemne. Wykonawca zechce zrobić niespodziankę uczniom powracającym po wakacjach. Prawdopodobnie z początkiem nowego roku szkolnego będą tu mogli zagrać m.in. w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną lub tenisa.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Gospodarcze centrum dla młodych
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
Raport o stanie Chełma
REKLAMA