REKLAMA
,
Budynek po Kolegium tańszy o ponad milion złotych!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nie za 3,1 mln złotych, a za 2 mln chce sprzedać budynek po Kolegium Urząd Marszałkowski w Lublinie. Ogłoszono drugi z kolei przetarg. Poprzednia cena – ponad 3 miliony nie zachęciła kupujących. Czy po obniżce uda się sprzedać budynek? 

Reklama

Początkowo Urząd Marszałkowski chciał sprzedać budynek po Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych za ponad 3 miliony złotych. Dość pokaźny obiekt mieści się przy ul. Mickiewicza 37. Powierzchnia to ponad 2 tys. metrów kwadratowych. W obiekcie znajduje się kuchnia ze stołówką, sale wykładowe oraz komfortowe łazienki.

Przetarg miał odbyć się na początku czerwca, jednak nikt nie zainteresował się nieruchomością. Urzędnicy postanowili pójść za ciosem i ogłosić kolejny przetarg, ale znacznie przy tym obniżono cenę. Obecnie budynek można kupić za 2 miliony złotych. Do 22 sierpnia można wpłacać wadium w wysokości 200 tysięcy złotych. Sam przetarg odbędzie się 25 sierpnia.

– Kiedyś w tym budynku tętniło życie. Kolegium to była bardzo dobra szkoła. Nie rozumiem dlaczego została wygaszona. Teraz pewnie będzie ciężko sprzedać tak duży budynek. W Chełmie wszystko się zamyka i nie myśli o konsekwencjach – komentuje jeden z mieszkańców ul. Mickiewicza. – Myślę, że gdyby budynek przejęła PWSZ coś miałoby szansę tu powstać. Niestety wówczas się na to nie zgodzono.

Przypomnijmy. Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Chełmie musiało zostać wygaszone do 2015 roku. W 2012 roku chęć przejęcia budynku po Kolegium wyrażały władze PWSZ w Chełmie. Planowano utworzenie tam akademika. W zamian uczelnia proponowała, że zatrudni wszystkich pracowników Kolegium – około 20 osób. Początkowo wydawało się, że Urząd Marszałkowski przystanie na tę propozycję. Niestety później okazało się, że zdaniem urzędników, takie przekazanie jest niezgodne z prawem i Urząd Marszałkowski nie odda budynku po Kolegium.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Chełm się zwija,a ekipa nieudaczników nie ma obniżonych pensji=burdel.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA