REKLAMA
,
Budżet Obywatelski. Konsultacje regulaminowe
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przed nami kolejna edycja chełmskiego Budżetu Obywatelskiego. Właśnie ruszają konsultacje w sprawie jego regulaminu.

Reklama
Wzorem roku ubiegłego, rozpoczynamy dzisiaj (31 grudnia) konsultacje społeczne dotyczące kształtu kolejnej, VIII edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełm – informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta miasta.

W tym roku pierwsze konsultacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego rozpoczynają się w Chełmie dość wcześnie. A to każe mieć nadzieję, że kolejna jego edycja przebiegnie jeszcze sprawniej niż tegoroczna. Najgorzej było w 2019 roku, po zmianie władz samorządowych, kiedy to ratusz zafundował mieszkańcom „sprint obywatelski”. Szerzej na ten temat pisaliśmy m.in. tutaj.

W mijającym roku sprawy związane z budżetem odbywały się już dużo spokojniej. Co nie znaczy, że mieszkańcom wszystko się podobało. Zwracali uwagę m.in. na niektóre zapisy regulaminu, które utrudniały zgłaszanie projektów.
Teraz jest więc okazja, by zgłosić swoje zmiany do regulaminu w taki sposób, by stał się bardziej przejrzysty, a zasady rządzące BO, prostsze.

Propozycje zmian mogą zgłaszać mieszkańcy Chełma, a także stowarzyszenia i organizacje pozarządowe działające na terenie miasta. Termin: do 31 stycznia 2021 roku.

Chełmianie mogą wyrazić swoje opinie wypełniając ankietę i wysyłając ją drogą elektroniczną na adres e-mail: konsultacje.spoleczne@umchelm.pl w temacie wpisując: BO_KONSULTACJE.

Poniżej znajdziecie wzór ankiety oraz obecnie obowiązujący regulamin:

***

Budżet Obywatelski to dobra okazja dla mieszkańców miasta, by współdecydować o tym, na co zostanie wydana część miejskich pieniędzy. Daje możliwość zgłaszania i promowania własnych pomysłów, a przy tym poczucie, że coś jednak od nas zależy.

Przypomnijmy, że Budżet Obywatelski (partycypacyjny) po raz pierwszy wprowadzono w naszym kraju w 2011 roku w Sopocie. W Chełmie został wdrożony trzy lata później za sprawą Chełmskich Organizacji Pozarządowych i Inicjatywy Obywatelskiej „Nasz Chełm”.

Przez kolejne lata chełmianie mogli mieć satysfakcję z realizacji kilkudziesięciu ich własnych pomysłów. Przeważały inwestycje drogowe typu modernizacje chodników, parkingów, nawierzchni ulic. Ostatnio częściej pojawiały się pomysły na budowę miejsc do odpoczynku czy rekreacji, np. boisk sportowych, placów zabaw dla dzieci czy siłowni plenerowych. Od 2019 roku – oprócz projektów inwestycyjnych – mieszkańcy mogą zgłaszać do BO także pomysły społeczne czy kulturalne.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA