REKLAMA
,
Budżet Obywatelski. Mieszkańcy ul. Wygon nie ustępują w staraniach o chodnik
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

To już trzecie podejście do budowy chodnika przy ulicy Wygon. Z Budżetu  Obywatelskiego w 2017 roku udało się zrobić jego znaczny odcinek. Poszło na to 250 000 zł. Jednak do całkowitego rozwiązania problemu pozostało 284 m. Mieszkańcy nie rezygnują i w tegorocznej edycji BO znowu złożyli stosowny projekt.

Reklama
Chodnik jest potrzebny nie tylko dzieciom chodzącym do szkoły i mieszkańcom, ale i setkom działkowców, dla których ulica Wygon jest jedyną drogą z przystanku autobusowego na ich ogródki – napisał do nas w mailu Pan Krzysztof Kwiatek.
Jego zdaniem ruch może być jeszcze większy, bo przy ulicy Ceramicznej magistrat planuje dużą inwestycję (pisaliśmy o niej tutaj).
Już teraz ulicą Wygon jeżdżą kierowcy skracający sobie drogę do Sawina i okolicznych miejscowości – podkreśla Kwiatek.

Głosujcie na projekt nr 14. Jego koszt to 25 000 zł. Za te pieniądze powinien powstać kolejny – 50 metrowy odcinek chodnika o szerokości 2 m. Rozpoczynałby się na wysokości posesji Wygon nr 50,  a kończyłby się przy posesji Wygon 29.

Kwota ta nie przewiduje wykonania projekt tego przedsięwzięcia. Stosowny dokument na całość chodnika od ulicy Rejowieckiej do Ceramicznej już istnieje – wykonano go przy realizacji pierwszego etapu.

Pamiętajcie! Głosowanie trwa tylko do 15 listopada. Żeby wziąć w nim udział wystarczy wejść na stronę internetową.

Opowiedzcie o swoich projektach

Zapraszamy także Was do podjęcia wysiłku wypromowania tych projektów. We współpracy z Stowarzyszeniem „Nasz Chełm” nieodpłatnie oddajemy do Waszej dyspozycji Serwis Obywatelski.

Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z możliwości wypromowania swoich projektów zapraszamy do współpracy. Wystarczy, że na adres: redakcja@chelmski.eu, prześlecie informację o swoim pomyśle. W miarę możliwości prosimy o dołączanie fotografii lub filmów ilustrujących pomysł, bądź problem, który dzięki realizacji wniosku chcecie rozwiązać.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA