REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Budżet Obywatelski. Najwięcej pomysłów z os. Cementowni
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Termin na składanie projektów do budżetu obywatelskiego 2022 minął. Najbardziej aktywni i pomysłowi okazali się mieszkańcy os. Cementownia. Najmniej zainteresowania BO okazali mieszkańcy Dyrekcji Dolnej.

Reklama

Mieszkańcy os. Cementownia zgłosili do BO najwięcej czyli siedem projektów. Z os. Działki wpłynęło pięć pomysłów, a cztery z os. Rejowiecka.  Trzy wnioski mają chełmianie z osiedla Słoneczne. Po dwa projekty przygotowali mieszkańcy Śródmieścia, XXX-lecia i os.Kościuszki. Na osiedlach Zachód i Dyrekcja Górna powstało po jednym wniosku. Najmniej zainteresowania BO okazali mieszkańcy Dyrekcji Dolnej – w tym roku nie zaproponowali żadnego pomysłu. 

Co będzie się działo dalej?

Do 29 lipca miejscy urzędnicy będą zgłoszone pomysły weryfikować i opiniować.  Potem będziemy mieli jeszcze czas na odwołania. Ostateczna lista projektów, które  poddane zostaną pod głosowanie, ogłoszona zostanie 20 sierpnia.

Chełmianie będą głosować na przedstawione projekty od 6 do 10 września. Publikacji wyników głosowania spodziewamy się do 17 września 2021 r.

Więcej informacji znajdziecie  tutaj: https://chelm.budzet-obywatelski.org/
 

***

Budżet Obywatelski to dobra okazja dla mieszkańców miasta, by współdecydować o tym, na co zostanie wydana część miejskich pieniędzy. Daje możliwość zgłaszania i promowania własnych pomysłów, a przy tym poczucie, że coś jednak od nas zależy. 

Przypomnijmy, że Budżet Obywatelski (partycypacyjny) po raz pierwszy wprowadzono w naszym kraju w 2011 roku w Sopocie. W Chełmie został wdrożony trzy lata później za sprawą Chełmskich Organizacji Pozarządowych i Inicjatywy Obywatelskiej „Nasz Chełm”.

Przez kolejne lata chełmianie mogli mieć satysfakcję z realizacji kilkudziesięciu ich własnych pomysłów. Przeważały inwestycje drogowe typu modernizacje chodników, parkingów, nawierzchni ulic. Ostatnio częściej pojawiały się pomysły na budowę miejsc do odpoczynku czy rekreacji, np. boisk sportowych, placów zabaw dla dzieci czy siłowni plenerowych. Od 2019 roku – oprócz projektów inwestycyjnych – mieszkańcy mogą zgłaszać do BO także pomysły społeczne czy kulturalne.

W tym roku do dyspozycji mieszkańców jest w sumie 2,5 mln zł.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama