REKLAMA
,
Budżet Obywatelski. Oddano już 1500 głosów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wystarczyła doba. Prawie półtora tysiąca mieszkańców oddało już swoje głosy na wybrane projekty Budżetu Obywatelskiego. Większość głosowała w formie elektronicznej.

Głosy oddawane drogą elektroniczną są liczone na bieżąco. Dziś (wtorek) do godz. 15:00 oddano 1274 głosów przez Internet, a z formy papierowej skorzystało ponad 200 osób.

Reklama

Kto głosuje przez internet? Cieszy się on większym zainteresowaniem wśród kobiet – stanowią 56% wszystkich osób. Głosują przede wszystkim chełmianie w wieku od 36 do 49 lat (30%). Na drugim miejscu rankingu są osoby w przedziale wiekowym od 26 do 35 lat.

Dotychczas najwięcej, bo 365 głosów oddano na Osiedlu Rejowiecka. Budżet Obywatelski najmniej popularny jest na Osiedlu XXX-lecia – oddano tu zaledwie 80 głosów.

Jak zagłosować w Budżecie? 

A tutaj przykłady projektów:

Głosowanie na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego potrwa do 7 października. Głosować można nie tylko osobiście, ale również przez przez internet. Jak głosować dowiecie się tutaj. W tym roku po raz pierwszy głosujemy na projekty dla poszczególnych osiedli. W Chełmie mamy ich dziesięć. Na każde przypada 250 tys. zł. Szczegółowy regulamin BO.

Przypomnijmy, że Budżet Obywatelski (partycypacyjny) w Chełmie został wdrożony w roku 2014 za sprawą Inicjatywy Obywatelskiej „Nasz Chełm”. Udało się to zrobić dzięki jedynej dotychczas skutecznej akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem uchwały Rady Miasta.

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Gospodarcze centrum dla młodych
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
Raport o stanie Chełma
REKLAMA