REKLAMA
,
Budżet Obywatelski. Pierwsze przetargi ogłoszone
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mieszkańcy Chełma pod koniec minionego roku wybrali projekty do zrealizowania przez miasto w roku 2020, w ramach Budżetu Obywatelskiego. Właśnie ogłoszone zostały pierwsze przetargi na ich wykonanie.

Reklama
W pierwszej kolejności do realizacji pójdą projekty osiedlowe: plac zabaw „Mały dziecięcy raj pod kasztanem” na osiedlu Słoneczne oraz Siłownia Zewnętrzna Street Workout na terenie Szkoły Podstawowej nr 8.
Wśród pierwszych realizacji, miasto chciałoby też mieć projekt ogólnomiejski czyli Plac Street Workout w Parku Miejskim, który powstać ma nieopodal istniejącej już siłowni zewnętrznej w okolicy mostu na Uherce.
Zakres pierwszego z zadań obejmuje opracowanie projektu zagospodarowania terenu oraz dostawę i montaż urządzeń. Na plac zabaw, który powstanie w okolicy kompleksu boisk, składać się będą m.in. zadaszone wieżyczki, pomosty, drabinki, urządzenia gimnastyczne, piaskownica, a także elementy małej architektury, m.in. ławki czy stojak na rowery.
Place Street Workout, zarówno te na os. Kościuszki, jak i w parku miejskim, składać się będą z umieszczonych na różnych wysokościach drążków do ćwiczeń, ławek skośnych, kółek gimnastycznych, poręczy, drabinek oraz mostków.
Przypomnijmy, w minionym roku został nieco zmieniony regulamin BO. Obok projektów osiedlowych, pojawiły się także projekty ogólnomiejskie.
Jedne i drugie podzielono z kolei na dwie kategorie – projekty „twarde” czyli inwestycyjne i „miękkie” czyli o charakterze społecznym lub kulturalnym. O szczegółowych wynikach naszego głosowania w ramach BO piszemy tutaj.

Co z pozostałymi projektami?

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała niestety plany Departamentu Promocji i Kultury, który na początku kwietnia zaczął przygotowania do imprezy z okazji Dnia Dziecka. To jeden z przegłosowanych projektów „miękkich” na os. Cementowni.
Ruszyły też przygotowania do integracyjnego rajdu rowerowego, który wybrali mieszkańcy os. Rejowiecka. Z uwagi na zagrożenia, trudno w tym momencie powiedzieć, czy i kiedy projekty te będą realizowane.
Nad zadaniami wybranymi przez mieszkańców pracuje również Departament Komunalny. W II kwartale ogłosi przetarg na realizację zadania z os. Cementowani, który zakłada instalację pojemników na psie nieczystości.
Departament Edukacji i Sportu przygotował wniosek o dokonanie zmian w planie zamówień publicznych w celu sfinansowania ogólnomiejskiego projektu MINDFULNESS dla opiekunów młodzieży – ośmiotygodniowy kurs MBSR.
Planowano wszczęcie procedury i przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizację tego zadania, a samą organizację kursu na maj/czerwiec br. Jednak po uzgodnieniu z pomysłodawcami projektu, przełożono jego realizację na wrzesień/październik.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA