REKLAMA
,
Budżet obywatelski w Chełmie. Ostatni dzień na złożenie wniosku!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Budżet obywatelski w Chełmie cieszy się sporym zainteresowaniem. Przypominamy, że w czwartek, 30 czerwca upływa termin zgłaszania projektów w ramach budżetu obywatelskiego. To ostatnie chwile dla mieszkańców Chełma.

Reklama

Mieszkańcy, którzy chcą jeszcze skorzystać z możliwości i zgłosić swój projekt powinni wypełnić specjalny wniosek, który można pobrać w internecie lub w Urzędzie Miasta Chełm. Wypełniony formularz musi trafić do urzędników. Później nasz wniosek będzie analizowany i w ostateczności, jeśli spełnią warunki budżetu obywatelskiego, trafią pod głosowanie mieszkańców danego osiedla. Przy zgłaszaniu należy pamiętać, że inwestycja, którą chcielibyśmy, by miasto zrealizowało powinna dotyczyć danego osiedla i nie może być prowadzona na prywatnym gruncie.

To już trzecia edycja budżetu obywatelskiego, tym razem jednak jest nieco zmieniona. Teraz nie zgłaszamy inwestycji w ramach okręgów, lecz w ramach swojego osiedla. Pula to 2,5 miliona złotych, czyli każde z dziesięciu osiedli ma do wydania na swoje inwestycje 250 tysięcy złotych.

Mieszkańcy najczęściej zgłaszają potrzebę budowy chodnika, budowy oświetlenia lub naprawy ulicy. Jednymi z ciekawszych projektów, które mogą posłużyć większej liczbie mieszkańców jest projekt przebudowy skate parku, budowa siłowni pod chmurką w ogródku Jordanowskim, budowa boisk na os. Działki oraz budowa rodzinnego placu zabaw na osiedlu Słoneczne.

Miejscy urzędnicy podkreślają, że często otrzymują zgłoszenia zawierające bardzo indywidualne propozycje inwestycji – przykładem jest tu inwestycja budowy wjazdu do prywatnych posesji. Takich wniosków wpłynęło sporo.

– Jak dla mnie budżet obywatelski to taki projekt, który powinien służyć ogółowi mieszkańców. Wciąż w Chełmie brakuje świadomości tworzenia czegoś dla wspólnego dobra. Wiele osób widzi tylko to, co ma przed własnym nosem. To niestety smutna rzeczywistość – komentuje jeden ze składających wniosek. – Mój wniosek dotyczy czegoś, co będzie służyło sporej liczbie mieszkańców miasta.

Na obecną chwilę do UM Chełm wpłynęło 107 wniosków. Tylko od wtorku, 28 czerwca do urzędu trafiło około 20 nowych wniosków. Urzędnicy przewidują, że najwięcej wpłynie w „ostatniej chwili”.

Głosowanie nad budżetem obywatelskim odbędzie się w drugiej połowie września.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Oczywiscie na platformie ePUAP złożenie takiego wniosku graniczy z cudem. Chce wyslac dokument, ale strona mieli, mieli i nie można nic na niej dodać

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA