REKLAMA
,
Budzyński wzmocnił Chełmiankę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Michał Budzyński, 32-letni środkowy obrońca, jest nowym zawodnikiem ChKS Chełmianka. To pierwsze zimowe wzmocnienie chełmskiej drużyny.

Reklama

Napastnik i środkowy obrońca – to najważniejsze cele transferowe Chełmskiego Klubu Sportowego Chełmianka na zimowy okres przygotowawczy.

Po ostatnim meczu jesiennym bardzo długo ze sztabem szkoleniowym analizowaliśmy całą rundę. Jeden z wniosków, jaki nasuwał się, to wzmocnienie siły ognia. (…) Mamy na testach dwóch zawodników – napastników, będziemy się im przyglądać do końca stycznia br., zobaczymy ich w sparingach – mówi prezes klubu, Grzegorz Gardziński.

Kolejny wniosek z analizy rundy jesiennej to wzmocnienie formacji defensywnej.

W pierwszej rundzie straciliśmy za dużo goli, w tym kilka, może nawet kilkanaście, w dość łatwy sposób. Z tego powodu uciekło nam od ośmiu do dziesięciu punktów. (…) Uznaliśmy, że potrzebujemy doświadczonego, solidnego obrońcy. Wybór padł na rutynowanego, 32-letniego Michała Budzyńskiego, który w ubiegłym tygodniu rozwiązał swój kontrakt z Lewartem Lubartów – wyjaśnia prezes Chełmianki.

Michał Budzyński od wtorku (19 stycznia) jest piłkarzem chełmskiego klubu. Przez ponad 7 lat występował w Wiśle Puławy, zarówno w drugiej, jak i pierwszej lidze. Był też zawodnikiem Motoru Lublin, a ostatnie dwa i pół roku spędził w Lubartowie. Z Chełmianką związał się do końca czerwca br., z opcją przedłużenia umowy na sezon 2021/2022.

Bardzo liczymy na to, że Michał wiosną okaże się mocnym punktem formacji defensywnej i pomoże nam w realizacji celów. W rundzie rewanżowej liczymy przede wszystkim na o wiele większy dorobek punktowy, niż jesienią i w efekcie wyższe miejsce na koniec sezonu – dodaje prezes Gardziński.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA