REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Budzyński wzmocnił Chełmiankę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Michał Budzyński, 32-letni środkowy obrońca, jest nowym zawodnikiem ChKS Chełmianka. To pierwsze zimowe wzmocnienie chełmskiej drużyny.

Reklama

Napastnik i środkowy obrońca – to najważniejsze cele transferowe Chełmskiego Klubu Sportowego Chełmianka na zimowy okres przygotowawczy.

Po ostatnim meczu jesiennym bardzo długo ze sztabem szkoleniowym analizowaliśmy całą rundę. Jeden z wniosków, jaki nasuwał się, to wzmocnienie siły ognia. (…) Mamy na testach dwóch zawodników – napastników, będziemy się im przyglądać do końca stycznia br., zobaczymy ich w sparingach – mówi prezes klubu, Grzegorz Gardziński.

Kolejny wniosek z analizy rundy jesiennej to wzmocnienie formacji defensywnej.

W pierwszej rundzie straciliśmy za dużo goli, w tym kilka, może nawet kilkanaście, w dość łatwy sposób. Z tego powodu uciekło nam od ośmiu do dziesięciu punktów. (…) Uznaliśmy, że potrzebujemy doświadczonego, solidnego obrońcy. Wybór padł na rutynowanego, 32-letniego Michała Budzyńskiego, który w ubiegłym tygodniu rozwiązał swój kontrakt z Lewartem Lubartów – wyjaśnia prezes Chełmianki.

Michał Budzyński od wtorku (19 stycznia) jest piłkarzem chełmskiego klubu. Przez ponad 7 lat występował w Wiśle Puławy, zarówno w drugiej, jak i pierwszej lidze. Był też zawodnikiem Motoru Lublin, a ostatnie dwa i pół roku spędził w Lubartowie. Z Chełmianką związał się do końca czerwca br., z opcją przedłużenia umowy na sezon 2021/2022.

Bardzo liczymy na to, że Michał wiosną okaże się mocnym punktem formacji defensywnej i pomoże nam w realizacji celów. W rundzie rewanżowej liczymy przede wszystkim na o wiele większy dorobek punktowy, niż jesienią i w efekcie wyższe miejsce na koniec sezonu – dodaje prezes Gardziński.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama