REKLAMA
,
Bunt narodowy: kupujmy lokalnie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Do buntu narodowego zachęca chełmian Fundacja Made in Chełm. Pięciodniowy zryw ma wspomóc lokalnych przedsiębiorców.

Reklama
Fundacja Made In Chełm wystąpiła wczoraj (17 marca) z „Apelem do prawdziwych Polaków” i zachęca do buntu narodowego.
Brzmi nieco groźnie, ale tak naprawdę chodzi o nasze codzienne wybory. Dokonując zakupów w chełmskich firmach, u lokalnych przedsiębiorców, mamy wpływ na miejsca pracy, funkcjonowanie lokalnej społeczności i na jej przyszłość. To bardzo ważne wybory i każdy z nas powinien ich dokonywać świadomie, szczególnie w tym czasie.
 
Fundacja proponuje:
 
W dniach 20.03.-24.03.2021, nie robimy zakupów w dyskontach nie idziemy do galerii, nie chodzimy po marketach i innych większych sklepach.
Kupujemy w osiedlowych sklepikach u Pani Krysi, Jadzi, kupujemy na bazarkach. To tylko 5 dni damy radę!
Pokażmy naszą siłę!
Chociaż w czymś bądźmy zgodni.
Przypomnijmy, fundacja Made in Chełm powstała przed kilkoma miesiącami, oczywiście w Chełmie. Jej głównym celem jest promocja lokalnych przedsiębiorców i wsparcie ich działalności zwłaszcza teraz, kiedy wielu z nich zagląda w oczy widmo bankructwa.
Zaczęli od akcji plakatowej „Lokalni są fajni” i rozdawania kart rabatowych na zakupy u wszystkich uczestników projektu.
 
Teraz proponują nową 5-dniową akcję, podczas której chełmianie mieliby ograniczyć zakupy wyłącznie do lokalnych sklepów i bazarków.
Apel szybko podchwycili internauci. Niektórzy do tych postulatów dorzucają nowe, np. rezygnację z oglądania TVP.
 
Dołączycie?
 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • TSJ, śmiało mogę się podpisać pod twoim postem. Dokładnie tak to widzę.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Pastor, ja nie tyle pod adresem tych nygusów, bo oni mam nadzieję dopiero się uczą i jak się wydaje mało co do tej pory w życiu poznali. Nie chodzi mi też o kapitalizm, tylko słowo , odmieniane ostatnimi czasy na wszystkie jak i gdzie się nie obejrzeć możliwe sposoby. Czego to my jeszcze nie mamy narodowego? Używane jest przy każdej nadarzającej się propagandowo – partyjnej pisokazji, jako wytrych do manipulacji ludźmi i wpychania im kolanami do głów jedynie słusznych piswartości. Uważam, że straciło przez to należny mu ciężar gatunkowy, kojarząc się obecnie najbardziej, jak to trafnie ująłeś z tępym nacjonalizmem.

  No votes yet.
  Please wait...
 • TSJ, ja za ten narodowy kapitalizm aż tak bardzo bym się nie obraził bo są to dość popularne akcje w państwach demokratycznych. Dla mnie nie jest problemem gdy robią to dzieciaki. Schody się zaczynają gdy robią to politycy albo dzieciaki które dorosły i zaczynają robić karierę jak nie przymierzając bywszy wolnościowiec od Korwina w pisowskim Porozumieniu w Chełmie.
  Najgorzej znoszę jednak hipokryzję.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Jasne Orlen otworzył już druga stacje benzynowa w Niemczech. Znacznie lepiej jest z Lotosem ale on wkrótce ma być scentralizowany pod światłym przywodctwem Obojtka jeżeli wywiąże się z unijnych ograniczeń.
  Nie wiem kto w tym polsko angielsko jezycznym stowarzyszeniu jest od Fiszowej. Podejrzewam że to kolejne kłamstwo pisowskie ale oczywiście nie wykluczam.

  Do chłopaków z Konfederacji tak trzymajcie ale zweryfikujcie trochę światopogląd na bardziej internacjonalistyczny co się tłumacz jako międzynarodowymi. Handlem nie da się ręcznie sterować nawet jeżeli robi to taki geniusz jak Obajtek.
  Dewocję i tępy nacjonalizm zostawcie PiSowi i tak są lepsi w te klocki.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Autorów akcji zapraszam na spotkanie z pracownikami Biedronek, Lidlów itp. Powiedzcie im prosto w oczy, że nie wspierają polskiej gospodarki.

  No votes yet.
  Please wait...
  • O, tak nie powiedzą. Powiedzą trochę inaczej, „narodowo”.
   Tak na marginesie – jakim trzeba być, by słowo kojarzone od zawsze z wyższymi wartościami doprowadzić swoją propagandą do stanu rozwalonego, starego buta?

   No votes yet.
   Please wait...
 • Brak słów. Fundacja Made in Chełm była początkowo fajna i ciekawa inicjatywa. Promocja Chełma, lokalności – extra! Do czasu kiedy zaczeli romanse z dzieciakami z Konfederacji. A tam sami „przedsiębiorcy” i „politycy” z doświadczeniem ze szkolnego samorządu. Połowa z Korwina, gdzie nigdy nic nie ugrała, a druga połowa dawniej flirtowała z postkomuną pod szyldem postaw na chelm. Teraz kreują się na ANTYSYSTEMOWCÓW. Zmieńcie liderów, bo wstyd.

  Sama akcja bez sensu. W Biedronce, Lidlu, Kauflandzie i innych też wspieracie Polaków, kupujecie polskie produkty, które wykładają polscy magazynierzy, sprzedają wam polskie kasjerki, zatrudnione na umowę, od któtej odporowadzany jest PIT i uczciwe składki do ZUS. W osiedlowych sklepikach, mimo szczerej sympatii – czesto spotyka sie kombinowanie i ograniczanie wydatków. Na pracownikach tez. Zysk w duzych sieciach jest transferowany do zagranicznego właściciela, to prawda, ale takie są realia unijnego rynku. Ale z tego samego zysku powstają nowe sklepy, nowe miejsca pracy, nowe produkty. Poza tym nikt nikomu nie broni uruchomic polskiej sieci o wielkosci zblizonej do Biedronki. Patrzcie na sieci ABC, na Dino, Lewiatan.

  Pamiętajcie, ze sytuacje łatwo odwrócic. Spojrzcie na nasz polski Orlen. Prowadzi biznes na Litwie, inwestuje w Niemczech. Tam też osiąga zyski, które trafiają do Polski. Może litewscy wlasiciele małych stacji paliw powinni zrobic BUNT NARODOWY i przestac tankowac na naszych stacjach. Co wtedy powiecie?

  Dorosniecie, zrozumienie system ekonomiczny, to zauwazycie, ze wbrew tej propagandzie upadku polskiej gospodarki, nie jest u nas tak zle.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Odpowiem konkretnie: ryba po grecku – 200 g – kosztuje w sklepiku na osiedlu 7 zl, a taka sama (ten sam producent) w Gamie (której nie za bardzo lubię) – waga 500 g – kosztuje 8,99 zl. W Biedrze 600 g takiej ryby, od innego producenta: 6,99 zl. Więc jak mam promować lokalnych, drobnych sprzedawców w takiej sytuacji?

   No votes yet.
   Please wait...
 • Młodzi i jeszcze się nie dopracowali systemu propagandy ale żeby tak ich od razu zniechęcać.
  Pewnie chłopaki związani z Konferencją ale to zacięcie narodowe czysto pisowskie. Czyli mieszanina nacjonalizmu i prywaty przyprawiona komunizmem.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Większej bzdury niż „Made in Chełm” to nie słyszałem -:)))))

  No votes yet.
  Please wait...
 • Dokładnie kupuje w lokalnej Biedronce i to w cenach promocyjnych, nawet dostaje wykaz ile było polskich zakupów.
  Jak mam fantazje to w nielegalnych straganach bo tam naprawdę są lokalne produkty.
  Lepiej by było żeby te angielsko polsko jezyczne stowarzyszenie stworzyło system sprzedaży lokalnych produktów a nie 5 dyniowe akcje, które niczego nie zmieniają.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Zielsko zwykle kupuję u babci albo na targu.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA