REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Burza w regionie. Najgorzej było w powiecie włodawskim
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Burza w regionie wyrządziła sporo zniszczeń. Silny wiatr i opady deszczu dały się we znaki szczególnie w powiecie włodawskim. 

Powalone na drogi drzewa, połamane gałęzie – to najczęstsze przyczyny interwencji strażaków.

W Chełmie strażacy interweniowali głównie przy połamanych gałęziach. W wyniku burzy nikt nie ucierpiał. W sumie strażacy wyjeżdżali 6 razy. W miejscowościach Liszno, Kanie, Kanie Stacja i Anusin usuwali powalone na jezdnie drzewa. W Dubience strażacy interweniowali przy zalanej piwnicy.

W poniedziałek z kolei chełmscy strażacy wyjechali do powalonego drzewa w gminie wojsławice.

W Krasnymstawie strażacy otrzymali 6 zgłoszeń. – W głównej mierze były to powalone drzewa, które utrudniały przejazd drogami powiatowymi lub wojewódzkimi. Nikomu nic poważnego się nie stało. Nie odnotowaliśmy również żadnych pożarów od uderzenia piorunem – wyjaśnia nam bryg. Adam Niemczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Krasnymstawie.

Najgorzej sytuacja wyglądała w powiecie włodawskim. Tam strażacy interweniowali 30 razy. Największa nawałnica przeszła przez północne gminy powiatu włodawskiego. – Interweniowaliśmy do powalonych drzew, zerwanych dachów. W jednym przypadku na drewniany dom przewrócił się modrzew. Wewnątrz budynku przebywała jedna osoba, ale na szczęście nic się jej nie stało – wyjaśnia nam mł. bryg. Waldemar Makarewicz, rzecznik prasowy włodawskich strażaków.

Burza w regionie najwięcej szkód wyrządziła w powiece włodawskim. Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi burzami. Jak zapowiadają mogą to być niezwykle silne porywy wiatru i opady deszczu nawet z gradem. Radzimy zabezpieczyć wszystkie elementy, które może porwać wiatr. Nie parkujcie również swoich aut pod drzewami.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*