REKLAMA
,
By weekend był bezpieczny
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W majowy weekend na drogach będzie więcej policyjnych patroli. Chodzi o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. 

Policjanci spodziewają się, że przez kilka najbliższych dni na drogach, ulicach i placach będzie większy ruch; zarówno osób pieszych i rowerzystów, jak też przemieszczających się pojazdami.
Policjanci będą więc uważać na zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, na prędkość z jaką przemieszczają się pojazdy. Będą sprawdzali stan trzeźwości kierowców i to, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w specjalnych fotelikach.

Reklama

Funkcjonariusze będą też zwracać uwagę, na przestrzeganie obowiązujących obostrzeń epidemicznych. Możemy się spodziewać, że jeżeli je zlekceważymy, będą interweniować.

Przy tej okazji przypominamy, że za niezasłanianie ust i nosa maseczką ochronną grozi mandat do 500 złotych – informuje komisarz Ewa Czyż z KMP w Chełmie. – Osoby, które objęte są kwarantanną bezwzględnie powinny pozostać w domach stosując się do decyzji służb sanitarnych. Za nieprzestrzeganie tego obowiązku grozi grzywna do 5 tysięcy złotych.
W przypadku rażących naruszeń policjanci będą informować sanepid, który w drodze postepowania administracyjnego może nałożyć karę pieniężną do 30 tysięcy złotych.

Podczas majowego weekendu pamiętajmy też, aby na czas wyjazdu dobrze zabezpieczyć nasze mieszkania i domy. Należy zamknąć drzwi i okna, garaże i bramy wjazdowe oraz inne pomieszczenia gospodarcze. Powiedzmy sąsiadom o naszym wyjeździe. W domu nie zostawiajmy wartościowych przedmiotów czy większej gotówki.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA