REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Był remont, a już się zapada!
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Blisko 2 miliony złotych – tyle dwa lata temu wydało miasto na kompleksowy remont ul.Trubakowskiej. Wymieniono nawierzchnię, studzienki oraz wybudowano nowe chodniki. Była to jedna ze sztandarowych inwestycji realizowanych przez chełmski magistrat. Okazuje się niestety, że niewystarczająco trwała.

Nie minęły jeszcze dwie zimy, a na drodze już można zauważyć znaczące ubytki. Otrzymaliśmy zdjęcia od jednego z naszych czytelników, na których widać wyrwę o głębokości nieco ponad pół metra. Jak mówią okoliczni mieszkańcy, poza zabezpieczeniem tego uszkodzenia, nic się nie dzieje. – Codziennie jeżdżę tędy do pracy i bardzo utrudnia mi to bezpieczną drogęmówi Pan Piotr. – Od ponad tygodnia nie zrobiono nic. Przyjechali jedynie drogowcy i postawili barierkę, bo wcześniej ktoś włożył gałąź, aby było to w ogóle widoczne – dodaje.

Najbardziej zastanawiający jest jednak fakt, że cała ul. Trubakowska była niespełna dwa lata temu remontowana. Miasto pozyskało na ten cel blisko 600 000 zł dotacji w ramach programu remontu dróg lokalnych, a cała inwestycja kosztowała nas prawie 2 mln zł. Wykonawcą zostało wtedy Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe we Włodawie.

Jeszcze w piątek, Zarząd Dróg Miejskich w Chełmie tłumaczył, że droga objęta jest gwarancją i w jej ramach powinna być naprawiana. Według ZDM, miasto nie poniesie z tego tytułu żadnych kosztów. Zapadlisko miało być spowodowane awarią sieci kanalizacji burzowej.

Także w piątek skontaktowaliśmy się z wykonawcą inwestycji, firmą PDM z Włodawy. Okazuje się, że tam jeszcze nikt nie wiedział o powstałym ubytku – Nie otrzymałem żadnego zgłoszenia o powstaniu tej usterki, ale jeszcze dziś na miejsce uda się kierownik i sprawdzi stan jezdnimówił Dyrektor PDM. Tłumaczył także, że objęcie drogi naprawą gwarancyjna zależne jest od kilku warunków. – Nie mogę na ten moment potwierdzić, że naprawimy to w ramach gwarancji. Byliśmy wykonawcą jedynie samej nawierzchni, a przyczyną powstania tej wyrwy może być równie dobrze wadliwie wykonana instalacja wodno-kanalizacyjna, za którą my nie odpowiadamy – zaznacza.

Już wczoraj jezdnia była naprawiona. Ubytek został zasypany oraz wyłożono nowy fragment asfaltu.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*