REKLAMA
,
Była „Hardkorowa Kumowa”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nowa impreza biegowa Hardkorowa Kumowa już po debiucie. W sobotę, 9 marca, do biegów przełajowych po malowniczej Kumowej Dolnie wystartowało ponad 150 biegaczy.

Reklama

Biegi zorganizowano na dwóch dystansach: 30 km oraz 8 km na leśnych terenach Kumowej Doliny pod Chełmem. Organizatorami imprezy była nieformalna grupa entuzjastów biegania (także przełajowego) zrzeszona pod wspólną nazwą Chełm Biega. Już od sześciu lat grupa regularnie organizuje imprezy biegowe na terenie Chełma (m.in. Półmaraton Chełmski, Chełmski Bieg Niepodległości), a tym razem pokazała, że radzi sobie również z organizacją biegów terenowych.

Zwycięzcą pierwszej edycji biegu „Hardcorowa Kumowa” na dystansie 30 km z czasem 2:24:46 został Artur Jendrych (Biegający Świdnik), który tak podsumował zawody:

– Trasa z początku mocno pokręcona i jeszcze bardziej pofałdowana – było sporo długich spokojnych podbiegów, jak i kilka ścian do wspinania, co na 12-tu kilometrach dało prawie 400m up. Ta część mocno weszła w nogi i pokazała, że naprawdę jest gdzie się zmęczyć. Druga część trasy czysto biegowa z lekkimi podbiegami pozwoliła na rozwijanie naprawdę fajnych prędkości (…).  I dodaje: – Organizację biegu oceniam wręcz wzorowo, zwłaszcza oznaczenie trasy – bardzo dużo strzałek, taśm i wolontariuszy na trasie pozwoliło łatwo odnajdywać się w tym gąszczu zakrętów.

Wśród kobiet najszybsza była Magdalena Gajek (Wieś tańczy i biega), która na pokonanie tej dosyć wymagającej trasy potrzebowała 2:51:57.

Zwycięzcą biegu na krótszym dystansie został Rafał Ogrodowczyk (Chełmska Grupa Triathlonu), a w wśród pań najszybsza była Justyna Jagiełło (Chełm Biega).

Pełne wyniki dostępne są tutaj:
https://www.zmierzymyczas.pl/…/20190309_Jan%C3%B3w_Bieg30km…

https://www.zmierzymyczas.pl/…/20190309_Jan%C3%B3w_Bieg8km.…

Impreza zbiera mnóstwo pozytywnych opinii, np.:

 – Efektowny medal, ciekawa trasa solidnie zabezpieczona przez wolontariuszy i czytelnie oznaczona, doskonałe żarcie i niskie wpisowe sprawiają, że do Kumowej na pewno wybiorę się za rok. Ta impreza ma potencjał!

– Fantastyczna trasa, świetnie oznakowana, organizacja biegu na MEDAL. A biesiadę po trudach tego biegu chyba wszyscy zapamiętają. Niczego nie brakowało. Jedzenia i picia jak za króla Sasa. Brawo organizatorzy, bardzo dziękujemy. Niech inni uczą się od Was.

Bieg jak i organizacja wszystko super ! Mam nadzieję że będzie to impreza cykliczna.

Organizatorzy zapowiadają, że Hardcorowa Kumowa wejdzie na stałe do kalendarza organizowanych przez nich imprez.

Obecnie Chełm Biega pracuje nad organizacją szóstej edycji Półmaratonu Chełmskiego, który odbędzie się 26 maja 2019 r.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA