REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Cegiełka dla hospicjum
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Możesz mieć kalendarz na rok 2022 i przy okazji wesprzeć podopiecznych chełmskiego hospicjum.

Reklama

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie, podobnie jak w poprzednich latach, wydało ścienny kalendarz na rok 2022. Całkowity zysk z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym hospicjum i prace przygotowawcze do budowy Centrum Wsparcia Hospicyjno- Opiekuńczego w Nowinach koło Chełma.

Takie wydawnictwo to już tradycja. Kalendarz pokazuje bowiem całoroczną pracę naszego Hospicjum. Znalazły się na nim zdjęcia z prac medycznego zespołu hospicyjnego, akcji, zbiórek oraz szkoleń organizowanych dla wolontariuszy. W tym kalendarzu najważniejsi są ludzie włączający się w różne formy pracy hospicyjnej – mówi Tadeusz Boniecki prezes stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego obecnie opiekuje się 20 chorymi z Chełma i okolic. Zapewnia im bezpłatną specjalistyczną opiekę medyczną lekarza opieki paliatywnej, pielęgniarek, fizjoterapeuty oraz psychologa i kapelana hospicyjnego. Do dyspozycji chorych na nowotwory i ich rodzin jest też bezpłatna wypożyczalnia sprzętu medycznego. Przy stowarzyszeniu działają też dwie grupy wsparcia: dla osób po chorobie nowotworowej i w żałobie.

Od czerwca tego roku mamy niewielki roczny kontrakt z NFZ na powiat chełmski, w ramach którego opieką obejmujemy 5 chorych na nowotwory z okolicznych gmin. Pod opieką mamy też chorych z Chełma. Koszty związane z ich leczeniem pokrywamy już z budżetu naszego hospicjum. Tak więc opieka jest całkowicie bezpłatna. Nie odmawiamy pomocy medycznej ciężko chorym na nowotwory, którzy z różnych powodów nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego. Dla nas bowiem liczy się każdy chory którego zawsze traktujemy z godnością i miłością. Bo hospicjum to godne życie – dodaje Boniecki.

Środki na swoją działalność hospicjum pozyskuje z tzw. jednego procenta oraz różnych akcji charytatywnych i wydawniczych. Zysk ze sprzedaży kalendarza na rok 2022 również będzie w całości przeznaczony na pomoc chorym, a także na prace przygotowawcze do budowy Centrum Wsparcia Hospicyjno-Opiekuńczego w Nowinach. W skład tego centrum wejdą: Dom Opieki Hospicyjnej, Dom Opieki Długoterminowej i Dom Opieki Wyręczającej.

Kalendarz będzie też przez cały rok pełnił funkcję edukacyjną i informacyjną na temat możliwości uzyskania pomocy w wypadku zaistnienia takiej okoliczności zdrowotnej. Koszt wydania jednego kalendarza to 8 zł. Można go kupić m.in. w wybranych parafiach Chełma i okolic (Okszów, Czułczyce, Brzeżno, Żdżanne) oraz w biurze hospicjum przy ul. Starościńskiej 4 A.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama