REKLAMA
,
Cegiełka dla hospicjum
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Możesz mieć kalendarz na rok 2022 i przy okazji wesprzeć podopiecznych chełmskiego hospicjum.

Reklama

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie, podobnie jak w poprzednich latach, wydało ścienny kalendarz na rok 2022. Całkowity zysk z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym hospicjum i prace przygotowawcze do budowy Centrum Wsparcia Hospicyjno- Opiekuńczego w Nowinach koło Chełma.

Takie wydawnictwo to już tradycja. Kalendarz pokazuje bowiem całoroczną pracę naszego Hospicjum. Znalazły się na nim zdjęcia z prac medycznego zespołu hospicyjnego, akcji, zbiórek oraz szkoleń organizowanych dla wolontariuszy. W tym kalendarzu najważniejsi są ludzie włączający się w różne formy pracy hospicyjnej – mówi Tadeusz Boniecki prezes stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego obecnie opiekuje się 20 chorymi z Chełma i okolic. Zapewnia im bezpłatną specjalistyczną opiekę medyczną lekarza opieki paliatywnej, pielęgniarek, fizjoterapeuty oraz psychologa i kapelana hospicyjnego. Do dyspozycji chorych na nowotwory i ich rodzin jest też bezpłatna wypożyczalnia sprzętu medycznego. Przy stowarzyszeniu działają też dwie grupy wsparcia: dla osób po chorobie nowotworowej i w żałobie.

Od czerwca tego roku mamy niewielki roczny kontrakt z NFZ na powiat chełmski, w ramach którego opieką obejmujemy 5 chorych na nowotwory z okolicznych gmin. Pod opieką mamy też chorych z Chełma. Koszty związane z ich leczeniem pokrywamy już z budżetu naszego hospicjum. Tak więc opieka jest całkowicie bezpłatna. Nie odmawiamy pomocy medycznej ciężko chorym na nowotwory, którzy z różnych powodów nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego. Dla nas bowiem liczy się każdy chory którego zawsze traktujemy z godnością i miłością. Bo hospicjum to godne życie – dodaje Boniecki.

Środki na swoją działalność hospicjum pozyskuje z tzw. jednego procenta oraz różnych akcji charytatywnych i wydawniczych. Zysk ze sprzedaży kalendarza na rok 2022 również będzie w całości przeznaczony na pomoc chorym, a także na prace przygotowawcze do budowy Centrum Wsparcia Hospicyjno-Opiekuńczego w Nowinach. W skład tego centrum wejdą: Dom Opieki Hospicyjnej, Dom Opieki Długoterminowej i Dom Opieki Wyręczającej.

Kalendarz będzie też przez cały rok pełnił funkcję edukacyjną i informacyjną na temat możliwości uzyskania pomocy w wypadku zaistnienia takiej okoliczności zdrowotnej. Koszt wydania jednego kalendarza to 8 zł. Można go kupić m.in. w wybranych parafiach Chełma i okolic (Okszów, Czułczyce, Brzeżno, Żdżanne) oraz w biurze hospicjum przy ul. Starościńskiej 4 A.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA