REKLAMA
,
Cegiełka dla hospicjum
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Możesz mieć kalendarz na nadchodzący rok, a przy okazji wesprzeć chełmskie hospicjum.

Reklama

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie wydało ścienny kalendarz na rok 2021. Zysk z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym hospicjum; a także na prace przygotowawcze do budowy hospicjum stacjonarnego w Nowinach.

Kalendarz pokazuje całoroczną pracę naszego Hospicjum. Znalazły się na nim zdjęcia z prac medycznego zespołu hospicyjnego, akcji, zbiórek oraz szkoleń organizowanych dla wolontariuszy. W tym kalendarzu najważniejsi są ludzie włączający się w różne formy pracy hospicyjnej – informuje Tadeusz Boniecki, prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowe.

Obecnie, w okresie pandemii, hospicjum opiekuje się 20 chorymi z Chełma i okolic. Zapewnia im bezpłatną specjalistyczną opiekę medyczną lekarza opieki paliatywnej, pielęgniarki, fizjoterapeuty oraz psychologa i kapelana. Do dyspozycji chorych i ich rodzin jest też bezpłatna wypożyczalnia sprzętu medycznego. Przy stowarzyszeniu działają też dwie grupy wsparcia: dla osób po chorobie nowotworowej i w żałobie.

Pomimo, iż nie mamy kontraktu z NFZ, nasza opieka jest całkowicie bezpłatna. Nie odmawiamy pomocy medycznej ciężko chorym na nowotwory, którzy z różnych powodów nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego. Dla nas bowiem liczy się każdy chory, którego zawsze traktujemy z godnością i miłością. Bo hospicjum to godne życie – dodaje Boniecki.

Środki na swoją działalność hospicjum pozyskuje z jednego procenta oraz różnych akcji charytatywnych i wydawniczych. Także zysk ze sprzedaży kalendarza na rok 2021 będzie w całości przeznaczony na pomoc dla chorych; a także na wykonanie projektu Domu Hospicjum Stacjonarnego wraz z obiektami towarzyszącymi takimi jak Dom Opieki Długoterminowej i Dzienny Dom Opieki Wyręczającej w Nowinach koło Chełma.

Kalendarz jest do nabycia m.in. w chełmskich parafiach oraz w biurze hospicjum przy ul. Lwowskiej 12/4.

Przy okazji stowarzyszenie informuje, że już wkrótce zmieni swoją siedzibę. Od 1 grudnia biuro hospicjum będzie działać przy ul. Starościńskiej 4a (klub ChSM i Estrada Dziecięca).

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
Zapal znicz dla medyka
Zapal znicz dla medyka
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
REKLAMA