REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
CEMEX rozdał granty
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Dzięki grantom przyznanym przez Fundację CEMEX “Budujemy Przyszłość” w ramach konkursu “Fabryka Pomysłów”, w tym roku realizowanych będzie 6 projektów zgłoszonych przez chełmskie organizacje.

Już od 10 lat Fundacja CEMEX „Budujemy Przyszłość” poprzez konkurs „Fabryka Pomysłów” wspiera organizacje pozarządowe i szkoły w realizowaniu projektów społecznych. Tegoroczne „jubileuszowe” granty konkursowe zostały przyznane 18 organizacjom pozarządowym i instytucjom edukacyjnym, z tego 6 w Chełmie (szczegóły poniżej).

O dotacje w wysokości 4 lub 8 tysięcy złotych mogły ubiegać się organizacje realizujące projekty zlokalizowane w miastach i gminach, w których CEMEX prowadzi działalność biznesową. Tegoroczny nabór trwał od 4 lutego do 1 marca. Wnioski, które w tym czasie wpłynęły, zostały poddane kilkuetapowemu procesowi oceny. Wszystkie zostały zweryfikowane merytorycznie i formalnie przez ekspertów zewnętrznych. Wyselekcjonowane w ten sposób projekty zostały następnie szczegółowo ocenione przez członków Rady Fundacji. Podsumowaniem całej procedury jest przyznanie dofinansowania18 najlepszym projektom z 12 miejscowości.
W tegorocznej edycji, wśród zwycięzców najwięcej jest projektów szkolnych, ekologicznych i edukacyjnych. Granty zdobyły także 3 projekty wspierające społeczeństwo obywatelskie oraz 1 projekt sportowy.

Ponad połowa wspartych inicjatyw jest skupiona na tematyce związanej z ochroną środowiska. Uczestnicy projektów będą poznawać ekosystemy w swoim otoczeniu, uczyć się odpowiedzialnych i proekologicznych postaw, czy jak chronić rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Duża część zaplanowanych działań zakłada aktywność na świeżym powietrzu, angażowanie całych rodzin i wspólne spędzanie czasu.

Ważnym priorytetem w działalności CEMEX jest bezpieczeństwo, co także znalazło odzwierciedlenie w projektach, które brały udział w konkursie. Propagowanie zdrowego stylu życia, a także edukacja w zakresie podstaw pierwszej pomocy czy szkolenie z radzenia sobie w stresujących sytuacjach, to tylko niektóre z przykładów planowanych działań, które jednocześnie realizują cel CEMEX Zero Wypadków. W konkursie nie zabrakło propozycji inicjatyw kulturalnych czy ciekawych akcji sportowych. Różnorodność tematów i wielość pomysłów pokazuje jak ogromny potencjał tkwi w organizacjach pozarządowych i szkołach.

Z roku na rok coraz więcej projektów składanych do Fabryki Pomysłów pochodzi od szkół i instytucji edukacyjnych. W tegorocznej edycji, aż 9 zwycięzców reprezentuje sektor edukacji – podkreśla Izabella Rokicka, Prezes Fundacji.

Fundacja CEMEX „Budujemy Przyszłość” organizuje konkurs „Fabryka Pomysłów” od 2009 roku. Od początku konkursu do Fundacji wpłynęło 2879 wniosków w ramach prowadzonych otwartych naborów projektu. Wsparcie finansowe w ramach „Fabryki Pomysłów” otrzymało 246 projektów, złożonych przez ponad 100 organizacji i szkół.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
  • Wolałbym żeby Cemex,ktory kopie nasz kredę i truje nasze powietrze tu placił podtki a nie na “Kajmanach”! Rzuca jakieś grosze i każe jeszcze się za to chwalić! Rozbój w biały dzień!

    No votes yet.
    Please wait...
  • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    *