REKLAMA
,
Centrum Dialogu Kultur coraz bardziej realne
Centrum Dialogu Kultur coraz bardziej realne
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Centrum Dialogu Kultur na Górze Chełmskiej pozytywnie przeszło weryfikację formalną – informuje prezydent Jakub Banaszek. A to oznacza, że projekt wart 13 milionów zł ma coraz większe szanse na dofinansowanie.

Reklama

Projekt Centrum Dialogu Kultur na Górze Chełmskiej zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jeśli pomyślnie przejdzie także ocenę merytoryczną, zyska 85 proc. dofinansowania. Całość zamysłu to prawie 13 milionów zł.

O co chodzi w tym projekcie?

Przede wszystkim o wykorzystanie potencjału takiego miejsca, jakim jest chełmska górka. Z jej ciekawą historią i konotacjami z wieloma kulturami.
Pomysł uwzględnia m.in. gruntowną restaurację budynków dawnego Pałacu Biskupów Unickich i przylegających do niego ogrodów, ale także organizację projektów tematycznych. Wystawy, odczyty, zajęcia teatralne, koncerty czy tablice interaktywne i multimedialne mają pokazywać bogate, wielokulturowe dziedzictwo Chełma.

Dla potrzeb przedsięwzięcia bezprecedensową współpracę nawiązały samorząd i Parafia Narodzenia NMP w Chełmie. Za aprobatą archidiecezji lubelskiej proboszcz przekazał miastu w piętnastoletnią dzierżawę budynek pałacu wraz z ogrodami.

Napisz komentarz
 • A gdzie będzie kancelaria parafii?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA