REKLAMA
,
Chełmska Biblioteka Publiczna im Marii Pauliny Orsetti w Chełmie
ChBP zapowiada gorącą jesień
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nosowska, Organek, Niedźwiecki… to tylko niektórzy goście zapowiadani w ramach projektu „Muzyka i Książka”. Chełmska Biblioteka Publiczna właśnie dostała ponad 40 tys. zł na realizację cyklu spotkań autorskich. Kto jeszcze przyjedzie do Chełma?

Reklama

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało chełmskiej bibliotece ponad 40 tys. zł. To suma, która pozwoli na realizację projektu „Książka i Muzyka” w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. W ChBP zapowiada się gorąca jesień.

Jest to kolejny pozytywnie oceniony projekt promujący czytelnictwo przygotowany w ChBP. Jego wartość to ponad 4o tysięcy złotych.
W ramach projektu pracownicy biblioteki planują m.in. organizację cyklu spotkań autorskich. Goście to autorzy książek dotyczących muzyki lub muzycy szczycący się swoimi związkami z literaturą. W ambitnych założeniach biblioteka chce umożliwić mieszkańcom Chełma i swoim czytelnikom spotkania z takimi osobistościami, jak: Marek Dyjak, Kazik Staszewski, Tomasz Organek, Marek Niedźwiedzki, Katarzyna Nosowska, Daniel Wyszogrodzki czy Muniek Staszczyk. Spotkania zaczną się już we wrześniu i potrwają do połowy grudnia.

Projekt zakłada także organizację koncertów tematycznych. Biblioteka planuje więc występy m.in. Warszawskiego Combo Tanecznego Jana Młynarskiego (piosenki i twórczość literacka Stanisława Stasiuka) oraz Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, która czerpie z dorobku literackiego twórców XX-lecia międzywojennego.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Gospodarcze centrum dla młodych
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
Raport o stanie Chełma
REKLAMA