REKLAMA
,
Chełmska Biblioteka Publiczna im Marii Pauliny Orsetti w Chełmie
ChBP zapowiada gorącą jesień
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nosowska, Organek, Niedźwiecki… to tylko niektórzy goście zapowiadani w ramach projektu „Muzyka i Książka”. Chełmska Biblioteka Publiczna właśnie dostała ponad 40 tys. zł na realizację cyklu spotkań autorskich. Kto jeszcze przyjedzie do Chełma?

Reklama

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało chełmskiej bibliotece ponad 40 tys. zł. To suma, która pozwoli na realizację projektu „Książka i Muzyka” w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. W ChBP zapowiada się gorąca jesień.

Jest to kolejny pozytywnie oceniony projekt promujący czytelnictwo przygotowany w ChBP. Jego wartość to ponad 4o tysięcy złotych.
W ramach projektu pracownicy biblioteki planują m.in. organizację cyklu spotkań autorskich. Goście to autorzy książek dotyczących muzyki lub muzycy szczycący się swoimi związkami z literaturą. W ambitnych założeniach biblioteka chce umożliwić mieszkańcom Chełma i swoim czytelnikom spotkania z takimi osobistościami, jak: Marek Dyjak, Kazik Staszewski, Tomasz Organek, Marek Niedźwiedzki, Katarzyna Nosowska, Daniel Wyszogrodzki czy Muniek Staszczyk. Spotkania zaczną się już we wrześniu i potrwają do połowy grudnia.

Projekt zakłada także organizację koncertów tematycznych. Biblioteka planuje więc występy m.in. Warszawskiego Combo Tanecznego Jana Młynarskiego (piosenki i twórczość literacka Stanisława Stasiuka) oraz Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, która czerpie z dorobku literackiego twórców XX-lecia międzywojennego.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Kolejową można przejechać
Kolejową można przejechać
REKLAMA