REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chcą projektować S 12
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Aż jedenaście ofert wpłynęło w przetargu na opracowanie koncepcji programowej dla przyszłej drogi S 12 między Piaskami a granicą państwa w Dorohusku. Komisja przetargowa właśnie rozpoczęła ich weryfikację.

Reklama

Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje o dużym zainteresowaniu ofertą opracowania koncepcji programowej dla przyszłej drogi S 12 pomiędzy Piaskami a Dorohuskiem. Na przetarg odpowiedziało 11 firm.

Zadanie zostało podzielone na dwie części obejmujące trzy odcinki realizacyjne.
Część 1: od końca obwodnicy Piask do węzła Dorohucza (długość około 12,9 km) oraz pomiędzy węzłami Dorohucza i Chełm Zachód (około 21,7 km).
Część 2 to odcinek od węzła Chełm Wschód do Dorohuska (około 23 km).
Przypomnijmy, że w poprzednim przetargu wyłoniono wykonawcę koncepcji programowej dla obwodnicy Chełma i już rozpoczęły się prace projektowe.

Oferty na część pierwszą opiewały na kwoty od około 5,2 do około 9,7 mln zł (kosztorys GDDKiA to około 6,8 mln zł), a na część drugą od około 4,1 do około 9,7 mln zł (kosztorys około 4,7 mln zł).

Zadaniem wykonawców koncepcji programowej jest opracowanie kolejnego etapu prac przygotowawczych do realizacji inwestycji. Obejmują one: wykonanie analizy i prognoz ruchu, opracowań geodezyjnych i kartograficznych dla celów projektowania dróg, a także opracowań geologiczno–inżynierskich, hydrogeologicznych, geotechnicznych i hydrologiczno-hydraulicznych.
To pozwoli zaprojektować ostateczny techniczny wariant realizacji inwestycji i przeprowadzić rozpoznanie podłoża gruntowego. Wykonawcy będą mieć na to 23 miesiące od podpisania umowy, a wyniki ich pracy posłużą do opracowania dokumentacji przetargowej na wyłonienie wykonawcy inwestycji w trybie projektuj i buduj.

Projektanci przeanalizują projekt dwujezdniowej drogi ekspresowej z dwoma pasami ruchu. Jeśli z analiz i prognoz ruchu będzie wynikała potrzeba zachowania rezerwy pod trzeci pas ruchu, przedstawią także rozwiązania wariantowe.

Przebieg drogi ekspresowej ustalony został decyzją środowiskową i nie podlega zmianie. Mogą pojawić się nowe rozwiązania dotyczące obsługi ruchu lokalnego.

Wcześniej o temacie pisaliśmy m.in. tutaj:
http://chelmski.eu/ekspresowka-do-dorohuska-zatwierdzona/
http://chelmski.eu/bedzie-trasa-ekspresowa-dorohuska/

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Aix,to była kpina z tego expresowego projektowania.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Zapytam się ponownie. Kto pisze u was te artykuły ??? A co ważniejsze tytuły do nich?
  Czy autor zna znaczenie słowa PROJEKTOWANIE ?????

  No votes yet.
  Please wait...
 • 23 miesiące to nie jest ekspresowe tylko normalne projektowanie, a nawet wolne bo to jest sama koncepcja programowa z badaniami geologicznymi. Tu nie ma projektu budowlanego drogi, a jedynie powstanie SIWZ (analogia do koncepcji tak w przybliżeniu).

  No votes yet.
  Please wait...
 • 23 miesiące projektowania,adekwatne do nazwy droga ekspresowa.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama