REKLAMA
,
Chcą projektować S 12
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Aż jedenaście ofert wpłynęło w przetargu na opracowanie koncepcji programowej dla przyszłej drogi S 12 między Piaskami a granicą państwa w Dorohusku. Komisja przetargowa właśnie rozpoczęła ich weryfikację.

Reklama

Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje o dużym zainteresowaniu ofertą opracowania koncepcji programowej dla przyszłej drogi S 12 pomiędzy Piaskami a Dorohuskiem. Na przetarg odpowiedziało 11 firm.

Zadanie zostało podzielone na dwie części obejmujące trzy odcinki realizacyjne.
Część 1: od końca obwodnicy Piask do węzła Dorohucza (długość około 12,9 km) oraz pomiędzy węzłami Dorohucza i Chełm Zachód (około 21,7 km).
Część 2 to odcinek od węzła Chełm Wschód do Dorohuska (około 23 km).
Przypomnijmy, że w poprzednim przetargu wyłoniono wykonawcę koncepcji programowej dla obwodnicy Chełma i już rozpoczęły się prace projektowe.

Oferty na część pierwszą opiewały na kwoty od około 5,2 do około 9,7 mln zł (kosztorys GDDKiA to około 6,8 mln zł), a na część drugą od około 4,1 do około 9,7 mln zł (kosztorys około 4,7 mln zł).

Zadaniem wykonawców koncepcji programowej jest opracowanie kolejnego etapu prac przygotowawczych do realizacji inwestycji. Obejmują one: wykonanie analizy i prognoz ruchu, opracowań geodezyjnych i kartograficznych dla celów projektowania dróg, a także opracowań geologiczno–inżynierskich, hydrogeologicznych, geotechnicznych i hydrologiczno-hydraulicznych.
To pozwoli zaprojektować ostateczny techniczny wariant realizacji inwestycji i przeprowadzić rozpoznanie podłoża gruntowego. Wykonawcy będą mieć na to 23 miesiące od podpisania umowy, a wyniki ich pracy posłużą do opracowania dokumentacji przetargowej na wyłonienie wykonawcy inwestycji w trybie projektuj i buduj.

Projektanci przeanalizują projekt dwujezdniowej drogi ekspresowej z dwoma pasami ruchu. Jeśli z analiz i prognoz ruchu będzie wynikała potrzeba zachowania rezerwy pod trzeci pas ruchu, przedstawią także rozwiązania wariantowe.

Przebieg drogi ekspresowej ustalony został decyzją środowiskową i nie podlega zmianie. Mogą pojawić się nowe rozwiązania dotyczące obsługi ruchu lokalnego.

Wcześniej o temacie pisaliśmy m.in. tutaj:
http://chelmski.eu/ekspresowka-do-dorohuska-zatwierdzona/
http://chelmski.eu/bedzie-trasa-ekspresowa-dorohuska/

Napisz komentarz
 • Aix,to była kpina z tego expresowego projektowania.

 • Zapytam się ponownie. Kto pisze u was te artykuły ??? A co ważniejsze tytuły do nich?
  Czy autor zna znaczenie słowa PROJEKTOWANIE ?????

 • 23 miesiące to nie jest ekspresowe tylko normalne projektowanie, a nawet wolne bo to jest sama koncepcja programowa z badaniami geologicznymi. Tu nie ma projektu budowlanego drogi, a jedynie powstanie SIWZ (analogia do koncepcji tak w przybliżeniu).

 • 23 miesiące projektowania,adekwatne do nazwy droga ekspresowa.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA