REKLAMA
,
Chcesz płacić „mały ZUS”? Zgłoś to do 31 stycznia
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przedsiębiorcy, którzy chcą w tym roku zacząć korzystać z małego ZUS plus, powinni zgłosić to w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych do 31 stycznia.  Ci, którzy korzystali z ulgi w ubiegłym roku i nadal spełniają do niej warunki, nie muszą zgłaszać się ponownie.

Reklama

Każdy z przedsiębiorców, który w styczniu będzie opłacać obniżone składki na małym ZUS plus, ma obowiązek złożyć dodatkowe dokumenty rozliczeniowe. Trzeba w nich wskazać roczny dochód, przychód i formę opodatkowania. Termin na przekazanie dokumentów rozliczeniowych mija 21 lutego.

Mały ZUS plus uprawnia do opłacania obniżonych składek na ubezpieczenia społeczne, zależnych od wysokości dochodu firmy – przypomina Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim. – Nie obejmuje składki zdrowotnej.

Z ulgi mogą więc korzystać przedsiębiorcy, którzy w ubiegłym roku prowadzili działalność przez co najmniej 60 dni i których całoroczny przychód nie przekroczył 120 tys. zł.
Jeśli firma działała tylko przez część ubiegłego roku, to limit przychodu wylicza się proporcjonalnie do liczby dni działalności. Na małym ZUS plus nie można świadczyć usług swojemu byłemu pracodawcy, jeśli te usługi pokrywają się z dawną umową o pracę.

Obniżone składki na małym ZUS plus można opłacać maksymalnie przez 36 miesięcy w ciągu ostatnich 60 miesięcy prowadzenia firmy. W całym kraju z ulgi korzysta 327 tysięcy firm.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA