REKLAMA
,
Chciał przekroczyć granicę ze sfałszowanym paszportem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na przejściu granicznym w Dorohusku zatrzymano mężczyznę, który chciał przekroczyć granicę posługując się sfałszowanym paszportem.

Reklama

Do odprawy granicznej stawił się mężczyzna podający się za obywatela Rumunii.

– W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG, opierając się na swoim doświadczeniu, dostrzegł pewne nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy, postanowił wiec wnikliwie zbadać paszport podróżnego – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

Mundurowi szczegółowo zbadali dokumenty i ich wcześniejsze podejrzenia się potwierdziły. Okazało się iż strona zawierająca dane osobowe została wymieniona.

-Sam paszport jest poszukiwany jako utracony przez jego prawowitego właściciela – dodaje Sienicki.

Mężczyzna został zatrzymany, podczas składania wyjaśnień oświadczył, że dokument kupił na Ukrainie i z jego pomocą zamierzał przekroczyć granicę Polski, by później podjąć pracę na terenie Unii Europejskiej.

-Mężczyzna usłyszał zarzut posługiwania się fałszywym paszportem, po złożeniu wyjaśnień został zobowiązany do opuszczenia terytorium RP z zakazem powrotu przez najbliższy rok – dodaje Sienicki.

 

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej od początku roku wykryli już ponad 500 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA