REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chciał przekupić policjantów
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

O tym, że łapówka nie popłaca przekonał się 43- letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna w zamian za odstąpienie od czynności służbowych zaproponował policjantom 1500 złotych. Chwilę wcześniej funkcjonariusze w jego samochodzie znaleźli papierosy pochodzące z przemytu.

Wczoraj po południu w miejscowości Białopole policjanci z komisariatu w Żmudzi realizując posiadane informacje przeszukali samochód marki Audi. Znaleźli tam papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Należały one do kierującego tym samochodem 43- letniego obywatela Ukrainy. – Mężczyzna prosząc o odstąpienie przez nich od dalszych czynności służbowych wręczył jednemu z nich plik polskich banknotów. Jak się okazało było to 1500 złotych- informuje Ewa Czyż, rzecznik chełmskich policjantów.

Funkcjonariusze zabezpieczyli również 741 paczek papierosów, które schowane były m. in. w drzwiach i komorze silnika. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano wstępnie na kwotę ponad 11 tysięcy złotych. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*