REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chciał sprzedać telefon, a stracił pieniądze
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Blisko 800 złotych stracił 39-latek z gminy Chełm, który na portalu aukcyjnym chciał sprzedać telefon komórkowy. Sprawdź, jak do tego  doszło i nie daj się oszukać.

Reklama

Do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosił się wczoraj (9 lutego) 39-letni mieszkaniec gminy Chełm. Poinformował o oszustwie.
Z jego relacji  wynikało, że na jednym z portali internetowych wystawił do sprzedaży telefon komórkowy za 160 złotych. W tej sprawie, za pośrednictwem komunikatora, zgłosił się do niego kupujący. Zaproponował przy tym inną formę rozliczenia. Wysłał link z prośbą o zalogowanie się. Pokrzywdzony zrobił to i podał dane do swojej karty debetowej. Był przy tym przekonany, że w ten sposób akceptuje wpływ ze sprzedaży na swoje konto.

Po dokonaniu transakcji okazało się, że nie było wpływu na rachunek, natomiast zniknęła z niego kwota blisko 800 złotych.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i apelują o zachowanie ostrożności w tego typu transakcjach. Przede wszystkim stosujmy zasadę ograniczonego zaufania w sytuacjach, gdy nieznana osoba wysyła nam link, który otwiera stronę, gdzie mamy podać swoje dane lub dane z karty płatniczej.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama