REKLAMA
,
Chciał sprzedać telefon, a stracił pieniądze
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Blisko 800 złotych stracił 39-latek z gminy Chełm, który na portalu aukcyjnym chciał sprzedać telefon komórkowy. Sprawdź, jak do tego  doszło i nie daj się oszukać.

Reklama

Do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosił się wczoraj (9 lutego) 39-letni mieszkaniec gminy Chełm. Poinformował o oszustwie.
Z jego relacji  wynikało, że na jednym z portali internetowych wystawił do sprzedaży telefon komórkowy za 160 złotych. W tej sprawie, za pośrednictwem komunikatora, zgłosił się do niego kupujący. Zaproponował przy tym inną formę rozliczenia. Wysłał link z prośbą o zalogowanie się. Pokrzywdzony zrobił to i podał dane do swojej karty debetowej. Był przy tym przekonany, że w ten sposób akceptuje wpływ ze sprzedaży na swoje konto.

Po dokonaniu transakcji okazało się, że nie było wpływu na rachunek, natomiast zniknęła z niego kwota blisko 800 złotych.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i apelują o zachowanie ostrożności w tego typu transakcjach. Przede wszystkim stosujmy zasadę ograniczonego zaufania w sytuacjach, gdy nieznana osoba wysyła nam link, który otwiera stronę, gdzie mamy podać swoje dane lub dane z karty płatniczej.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA