REKLAMA
,
Chciała pomóc koleżance, straciła 10 tysięcy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Blisko 10 tysięcy złotych straciła mieszkanka gminy Chełm. Zareagowała na prośbę koleżanki o pomoc w opłaceniu drobnej transakcji. Okazało się, że to oszustwo.

Reklama

Do dyżurnego komendy zgłosiła się wczoraj (4 maja) 48-letnia mieszkanka gminy Chełm i poinformowała o oszustwie internetowym. Z relacji kobiety wynika, że na komunikatorze internetowym otrzymała od koleżanki wiadomość z prośbą o opłacenie kilkunastozłotowej transakcji. W tym celu skorzystała z przysłanego jej linku do płatności i autoryzowała wypłatę. Była przekonana, że pomaga właśnie tej osobie.

W pewnej chwili zorientowała się, że z konta wypłacona została znacznie większa kwota niż ta, o którą została poproszona. Zadzwoniła więc do koleżanki, by wyjaśnić sytuację. Wtedy wyszło na jaw, że konto społecznościowe znajomej zostało przejęte i ktoś rozsyłała z niego fałszywe wiadomości.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność. Zanim zdecydujemy się na przekazanie pieniędzy, skontaktujmy się ze znajomym, aby sprawdzić czy faktycznie potrzebuje naszej pomocy.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA