REKLAMA
,
Chciała wykupić córkę z więzienia
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad 70 tysięcy złotych przekazała oszustom 70-latka z powiatu chełmskiego. Uwierzyła w opowieść fałszywego policjanta o śmiertelnym wypadku, do którego doprowadziła jej córka. Pieniądze miały uchronić młodą kobietę od więzienia.

Reklama

Zgłoszenie o oszustwie dyżurny chełmskiej policji otrzymał wczoraj po południu (5 sierpnia). Z relacji 70-letniej mieszkanki powiatu chełmskiego wynikało, że na jej telefon stacjonarny z zastrzeżonego numeru zadzwonił mężczyzna. Przedstawił się jako policjant, ale nie podał żadnych danych osobowych.  Poinformował, że jej córka spowodowała śmiertelny wypadek, a następnie przekazał słuchawkę młodej kobiecie Rzekoma córka płacząc powiedziała 70-latce, że musi wpłacić 70 tysięcy złotych, bo inaczej pójdzie do więzienia.

Seniorka myśląc, że rozmawia z córką, uwierzyła w historię o wypadku. W kolejnej rozmowie, tym razem z policjantką, padła instrukcja, jak seniorka ma dalej postępować.

Oszustka, słysząc, że w domu razem z 70-latką przebywa jej syn, nakazała, by ten pojechał do sądu, bo właśnie tam znajduje się sprawczyni wypadku. Zaznaczyła, żeby nie brał ze sobą żadnych pieniędzy.

70-latka, która przez cały czas była na łączach z „policjantką” dostała wytyczne, w jaki sposób ma policzyć pieniądze i gdzie je schować. Po gotówkę przyjechał kurier, któremu seniorka przekazała ponad 75 tysięcy złotych. Kiedy mężczyzna odjechał, kobieta zadzwoniła do córki.  Wtedy zrozumiała, że padła ofiarą oszustów.

Policjanci po raz kolejny przypominają: funkcjonariusze policji i innych służb, prokuratorzy czy sędziowie nigdy nie przekazują informacji o prowadzonych sprawach. Nigdy też nie telefonują z żądaniami o przekazanie pieniędzy. Jeśli telefonujący żąda gotówki na wykupienie bliskiej osoby z więzienia, czy udział w tajnej akcji, to możemy mieć pewność, że dzwoni oszust.

Pamiętajmy, zawsze należy się upewnić, czy bliska nam osoba potrzebuje gotówki lub ma kłopoty. Nigdy nie przekazujemy pieniędzy nieznajomym, ani nie zostawiajmy gotówki w wyznaczonych przez rozmówcę miejscach. Swoje podejrzenia natychmiast zgłaszajmy policji!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • tyle się mówi i nic nie dociera

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA