REKLAMA
,
Chciała zarobić, a straciła
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmianka wystawiła w sieci dziecięce ubrania do sprzedaży. Zainteresowany kupnem zaproponował płatność za pośrednictwem linku, który dołączył do wiadomości. I tak kobieta straciła 2 tysiące złotych.

Reklama

Do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosiła się wczoraj (1 marca) 43-letnia kobieta, która poinformowała o oszustwie. Z jej relacji wynikało, że dzień wcześniej wystawiła na jednym z portali internetowych dziecięce ubrania do sprzedaży. W tej sprawie, za pośrednictwem komunikatora, nawiązał z nią kontakt zainteresowany kupnem. Zaproponował przy tym, by płatność nastąpiła za pośrednictwem linku, który dołączył do widomości.

Pokrzywdzona korzystając z tego, zalogowała się na swoje konto w banku i zatwierdziła transakcję za pomocą przysłanych jej kodów autoryzacyjnych. Gdy po wszystkim po raz kolejny zalogowała się na swoje konto, okazało się, że nie było wpływu na rachunek, natomiast zniknęła z niego kwota 2 tys. zł.

Policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy i apelują o zachowanie ostrożności w tego typu transakcjach. Przede wszystkim nie logujmy się na internetowe konto w banku za pośrednictwem linku przekazanego nam przez nieznane osoby. Chrońmy dane z karty płatniczej i nie udostępniajmy innym kodów autoryzacyjnych do transakcji.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA