REKLAMA
,
„Nasz Chełm” apeluje o informacje dla mieszkańców
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm” opublikowało swoje stanowisko w sprawie nowych przepisów regulujących wywóz śmieci.  Jego członkowie zwracają uwagę na trudności, jakie ze stosowaniem tych przepisów mogą mieć mieszkańcy. Apelują również o przeprowadzenie jak najszerszej akcji informacyjnej.

Reklama

Nowe przepisy wprowadziły skomplikowany system segregacji odpadów (pisaliśmy o tym tutaj).  Zdaniem Stowarzyszenia „Nasz Chełm”:

Zmusza on osoby, które zadeklarowały segregację śmieci, do dzielenia ich na dziewięć rodzajów. Każdy z nich musi być gromadzony w precyzyjnie określonych pojemnikach lub workach. „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Chełm” nie ułatwia zrozumienia zasad selekcji odpadów. O tym, że są one skomplikowane świadczy to, że tuż po jego uchwaleniu, Urząd Miasta na łamach lokalnej prasy zapowiadał, że zanim Regulamin wejdzie w życie, przeprowadzona zostanie kampania informacyjna. Niestety, były to tylko obietnice.

W opinii Stowarzyszenia, w mieście nie podjęto żadnych działań ułatwiających mieszkańcom sprostanie nowym zasadom.

Brakuje kontenerów na segregowane śmieci, ilość przekazywanych worków jest za mała. Samorząd zobowiązał się do dostarczenia zaledwie jednego worka w każdym z obowiązujących kolorów miesięcznie. Jeżeli to za mało, każdy właściciel domu jednorodzinnego musi worki kupić za własne pieniądze. Nie mogą to jednak być worki przypadkowe. Błędna segregacja może spowodować, że odbierający odpady pracownicy MPGK nasze śmieci sfotografują. Na podstawie tych zdjęć firma będzie mogła zażądać wyższej zapłaty za wywóz.

Wystąpienie „Naszego Chełma” kończy apel do władz miasta o szeroko zakrojoną akcję informacyjną, która uwzględni potrzeby i możliwości mieszkańców.

Treść wystąpienia Stowarzyszenia 

***

Czy Waszym zdaniem Chełm radzi sobie z organizacją wywozu śmieci? Zapraszamy do dyskusji.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Ta cała segregacja po nowemu to bujda. Nie ma pojemników o odpowiednich kolorach albo chociaż odznaczeniach. To się ni jak ma do nowych zasad. To chaos. A my za to placimy!!!.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Potrafiłem sobie sam przeczytać jak segregować, ale rzeczywistość niestety mnie już przerasta. Dostawili jeden pojemnik na papier, a resztę zostawili po staremu bez żadnych oznaczeń i weź teraz zgadnij co gdzie jak frakcje po staremu(było ich mniej) nie przekładają się na nowe. No i jeszcze kolejna cudowna sprawa, teraz każdy kontener jest z innej parafii, żółty w kształcie dzwona z okrągłym otworem, niebieski ma jeszcze inny kształt i czerwone jeszcze inny, wygląda to po prostu żałośnie.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Nasz Chełm obudził się,bo niedługo wybory.

  No votes yet.
  Please wait...
 • To niedopuszczalne żeby brać pieniądze za wywóz segregowanych śmieci wg. nowych zasad a tej segregacji nie ma. Gdzie jakieś informacje na ten temat? Co robi MPGK? A gdzie władze miasta?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Niech coś miasto z tym zrobi. To skandal żeby brać pieniądze i olewac klienta. Toż to PRL.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA