REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełm będzie miał wreszcie rower miejski?
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Przetarg na rowery miejskie właśnie ogłosił chełmski Urząd Miasta. Projekt wlecze się od 2017 roku.

Reklama

Znak zapytania w tytule naszej informacji jest jak najbardziej uprawniony. Mimo kolejnych zapowiedzi magistratu w sprawie rychłej realizacji projektu Chełmski Rower Miejski, ta wciąż się oddala. 

Najbliżej do finału było chyba trzy lata temu, kiedy jesienią 2018 roku UM Chełm ogłosił przetarg na wyłonienie dostawcy miejskich jednośladów. Nasz portal donosił wtedy:

(..) przy sprzyjających okolicznościach – rowery miejskie pojawią się w Chełmie około maja 2019 roku

Niestety, w grudniu 2018 roku przetarg został unieważniony. Jak informował wówczas prezydent Jakub Banaszek, okazało się, że rowery nowszej generacji są tańsze od tych starszych. Władze miasta postanowiły więc konkurs powtórzyć. Pisaliśmy na ten temat m.in. tutaj.

Pandemia koronawirua też nie przysłużyła się projektowi. Choć jak mówią statystyki, w miastach np. na Śląsku, mimo wyjątkowo niesprzyjających warunków związanych z obostrzeniami,  liczba użytkowników rowerów miejskich wzrosła o ponad 21 proc. względem roku 2019 (szczegóły znajdziesz tutaj).

Tymczasem w Chełmie

pomysł powraca!

Magistrat właśnie ogłosił przetarg na rowery miejskie. Zamówienie obejmie 180 rowerów (typu klasycznego, cargo i tandem) wraz ze stojakami, systemem wypożyczania rowerów, stroną internetową oraz aplikacją mobilną.
W ramach systemu powstanie 17 stacji rowerowych; 14 z nich stanie na terenie Miasta Chełm, 2 na terenie Gminy Chełm, a 1 na terenie Gminy Kamień. Poniżej podajemy dokładne lokalizacje stacji.

Termin wykonania zamówienia określa się od dnia zawarcia umowy do dnia 15 grudnia 2021 r. Natomiast termin realizacji dostawy i uruchomienia systemu roweru miejskiego i gminnego ustala się do 45 dni od dnia zawarcia umowy.

Przypomnijmy, projekt systemu Chełmski Rower Miejski powstał jeszcze za rządów Agaty Fisz. To element szerszego programu „Budowa niskoemisyjnego systemu transportu w Chełmskim Obszarze Funkcjonalnym” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Planowane lokalizacje stacji:

– ul. Lubelska (Przy McDonald’s)
– ul. Lubelska (Chełmski Park Wodny)
Al. Armii Krajowej (Park Miejski)
Al. Armii Krajowej (Busy)
– ul. Wirskiego (łącznik z ul. Lwowską)
Al. 3-go Maja
– ul. Wojsławicka
– ul. Hrubieszowska
– ul. Wołyńska
Plac Dworcowy
– ul. 1 Pułku Szwoleżerów
Plac Tysiąclecia Państwa Polskiego
Plac Gdański
– ul. Lwowska
Zalew Żółtańce (Gmina Chełm)
Gmina Chełm (obręb Janów)
– ul. Diamentowa (Gmina Kamień)

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • A ile za to zapłaci miasto?

  No votes yet.
  Please wait...
 • W dobie elektrycznej hulajnogi i wypożyczanych samochodów Chełm po trzech latach dynamicznych rządów wprowadza pomysł poprzedników rower miejski. Brawo wy ?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama